Kostka srdce
Halloween Úsov
Kostka nos
Pondělí 23. října 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič v havarovaném autě nechal odcizenou dopravní značku

23.10.2017 - Řidič v havarovaném autě nechal odcizenou dopravní...

Počasí

obcasny-dest

23.10.2017 - Pondělí

Teplota: 8 / 5 - obcasny-Déšť

zatazeno

24.10.2017 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - Zataženo

Šedý zákal

ČOI varuje i před e-shopy na CZ doméně

19. května 2017 - 15:26

Zpět na seznam článků

Zveřejnila seznam rizikových e-shopů

 ČOI varuje i před e-shopy na CZ doméně

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

V nedávné době se objevilo mnoho internetových stránek s „.cz“ koncovkou nabízejících zejména obuv, na kterých se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje.

doporučení zdroj:čoi

Název internetové stránky často neodpovídá ani prodávanému sortimentu (v názvu internetové stránky je např. výraz „instalatérství“, prodávaným zbožím je však obuv). Registrátorem stránek je společnost 1API GmbH, Hamburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

Česká obchodní inspekce takové weby zařadila na svůj seznam rizikových e-shopů, před kterými varuje ZDE

Seznam však nikdy nemůže být kompletním výčtem všech rizikových e-shopů, které existují. „Kontaktovali jsme také národního registrátora domény sdružení CZ.NIC, které je na základě Pravidel registrace oprávněno registraci domény zrušit či zablokovat," informoval tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Inspekce upozorňuje také spotřebitele na prodej zařízení na šetření spotřeby elektrické energie. „Zařízení však energii nešetří, ale naopak ji spotřebovává. Může se navíc jednat o nebezpečný výrobek. V roce 2012 byl do systému RAPEX nahlášen výrobek Power Factor Saver, výrobek představoval nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože napětí na kolících po odpojení výrobku ze zásuvky bylo příliš vysoké," uvedl mluvčí Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: čoi

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.