25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

V cestě Draků do vysněného finále stojí další soupeř

12. března 2017 - 07:37

HC RT TORAX Poruba

HC RT TORAX Poruba vs Draci Šumperk

Celek Poruby se postaví do cesty šumperským hokejistům v neděli 12. března. Draci věří v pátý díl neúspěšné porubské semifinálové série.

zápasy zdroj: Draci ŠumperkOba týmy se samozřejmě v základní části setkaly pětkrát a Šumperk si v těchto zápasech vedl lépe. Vyhrál celkem čtyřikrát, naopak Poruba urvala vítězství jen v prvním utkání hraném v Ostravě, a to 7:5. Krom toho mají oba týmy společnou ještě jednu věc. Jako jediné dokázaly letos porazit Vsetín. Poruba dokonce dvakrát.

Draci se s Porubou poprvé střetly hned v úvodu ročníku, ve 4. kole doma přehráli ostravský tým 4:3 po prodloužení. Šumperk přestřílel soupeře, nakonec výhru v nastavení vystřelil Daniel Hroch.

Šumperk vs Poruba foto: Tomáš Ostřanský - Draci Šumperk

Zbývající zápasy dlouhodobé části již ovládli Draci. 26. listopadu porazili RT Torax 3:2, v napínavé bitvě si schoval vítězný gól na 59. minutu obránce Michael Janota. Parádní výkon pak předvedli šumperští hokejisté počátkem ledna 2017. V Ostravě vyhráli jasně 5:1, když v úvodní třetině nasměroval svůj tým za vítězstvím dvěma góly Pavel Sedláček. Výtečný výkon podal brankář René Svoboda a o zbývající trefy se postarali odchovanci Mladých Draků - Fischer, Cink a Matějka. Poslední vzájemný duel pak oba týmy sehrály počátkem února a Draci bojovali o šanci urvat pro sebe druhé místo v tabulce. Porubu nakonec opravdu porazili, tentokrát 6:4.

Jak Poruba, tak Šumperk vstupovaly do play-off v roli favorita oproti svým soupeřům. Jenže zatímco Nový Jičín se na konci základní části výsledkově spíše trápil, Valašské Meziříčí stupňovalo formu a místo dlouho se nabízejícího osmého místa vybojovalo šestou pozici.

Oba postupující kluby vstoupily do série domácí prohrou, Poruba však následně vyhrála čtyřikrát v řadě a slavila nakonec vcelku hladký postup. Draci se nadřeli s Valašským Meziříčím o trošku více, zvláště výkony Lukáše Plška trápily šumperský celek. Jenže odpor nakonec byl zlomen a Draci si vítězstvím v šestém utkání nejen že zajistili postup, ale i pár dní na odpočinek.

pozvánka na zápas a akce fan clubu zdroj : Draci Šumperk

Série se teď již hraje pouze na tři vítězná utkání.

Autor: red., J. Svoboda