Středa 21. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Energetická společnost zdvojila vedení vysokého napětí pro šumperskou průmyslovou zónu

21.02.2018 - Energetická společnost zdvojila vedení vysokého napětí...

Počasí

polojasno

21.02.2018 - Středa

Teplota: 0 / -5 - PoloJasno

skorojasno

22.02.2018 - Čtvrtek

Teplota: -2 / -6 - SkoroJasno

"Čertovské" vozidlo zastavila policejní hlídka v Postřelmově

06. prosince 2017 - 19:05

Zpět na seznam článků

Dopravně bezpečnostní akce s humornou tečkou

"Čertovské" vozidlo zastavila policejní hlídka v Postřelmově

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

S tak trochu netradiční silniční kontrolou se mohli v úterý 5. prosince v dopoledních hodinách setkat motoristé v Postřelmově. Na dodržování pravidel silničního provozu tam dohlíželi policisté dopravního inspektorátu Šumperk společně s žáky druhé a páté třídy Základní školy Postřelmov.

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

Policisté u řidičů provedli základní kontrolu a dále je předali dětem přestrojeným za čerty, Mikuláše a anděly, aby mohly pod vedením a dohledem policistů poděkovat vzorným řidičům a naopak „vyčinit“ těm, kteří se dopustili drobných prohřešků. „Ti, kteří měli vše v pořádku, obdrželi od dětí čokoládovou figurku Mikuláše a drobný dárek, který jim děti vyrobily. Při drobných nedostatcích zjištěných policisty byli řidiči projednáni domluvou, a za daný prohřešek obdrželi od dětí čokoládovou figurku čerta s upozorněním na nápravu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

Dříve než řidiči obdrželi čokoládové figurky, museli dětem zarecitovat básničku nebo zazpívat písničku. „Reakce všech řidičů byly kladné. Jejich překvapené pohledy postupně přešly v úsměv a dobrou náladu. Někteří marně vzpomínali na básničky či písničky s mikulášskou tématikou,“ přiblížila průběh akce policejní mluvčí.

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

Postřelmov - DBA zdroj foto: PČR

Dopravně preventivní akci každoročně pořádá Územní odbor Policie České republiky Šumperk s partnerem akce. „Klade si zacíl, seznámit děti s některými činnostmi práce dopravní policie a názorně jim ukázat, co je v chování účastníků silničního provozu správné, a čeho by se naopak měly vyvarovat,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová, která dodává: „Velkým překvapením pro všechny přítomné byl moment, kdy policisté zastavili vozidlo, ve kterém řidič a spolujezdec cestovali také v přestrojení čertů.“

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Postřelmov - DBA            zdroj foto: PČR

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.