AMERICKÝ FOTBAL:Dietos Šumperk vs Znojmo Knights 16:54

14. června 2014 - 10:52

Domácím postup do play-off nevyšel

Dietos Šumperk vs Znojmo Knights foto:sumpersko.net

V sobotu 7.června derniéra před domácím publikem v zápase, který rozhodoval o postupu do play-off se hráčům DIETOS zle nevydařila. Od samého začátku tahali za kratší konec pomyslného fotbalového lana. Znojmo přijelo dobít tvrz se jménem Tyršův stadion s velice dobře propracovanou útočnou strategií, která spočívala v neúnavné běhové hře, kterou tým z jižní části Moravy získával důležité yardy, a co je hlavní – ještě důležitější body. Ale že se jejich počet zastaví na čísle 54 si dokázal představit jen málokdo…

Dietos Šumperk vs Znojmo Knights

Vstup do první čtvrtiny měli domácí podobný jako v tom minulém zápase proti Vysočině, kdy museli dotahovat ztrátu, když znojemský Pavel Novák otevřel účet tohoto utkání povedeným 10 yardovým během. O čtyři minuty později ještě skóre navýšila druhá útočná mašina quaterback Lumír Kabelka, a když oba touchdowny dokázal potvrdit svoji neomylnou pravačkou Marek Hél bylo skóre 0:14 z pohledu domácích.

Fotogalerie I.

Už v tu chvíli jakoby i tribuny začali tušit, že dnes to rozhodně nebude zápas, který by patřil jejich miláčkům v černo-červených dresech. Ovšem ještě přesně osm sekund před koncem první čtvrtiny dokázal dlouhým 61 yardovým běhovým touchdownem skórovat runningback Matěj Hrdina. Následný kop potvrdil Jan Hofschneider a najednou přeci jen skóre vypadalo o něco přívětivěji 8:14.

Kdo ovšem čekal, že ve druhé čtvrtině spustí Šumperk ofenzívní smršť a bude se hnát za vyrovnáním či nejlépe vedením v zápase ten byl nemile překvapen jejím průběhem, která byla ve znamení minimálního počtu bodů. Dietos se nedala upřít útočná snaha, ale nakonec se z dalších bodů radovala družina pod vedením hlavního trenéra a donedávna ještě hráče Radima Pařízka, když svým druhým zápisem v utkání přidal dalších šest bodů Kabelka, přičemž následné potvrzení kopem znamenalo vedení Knights  24:8. V samotném závěru ještě před odchodem do šaten to už začínalo vypadat, že domácí hráči ještě přidají další bodový zápis, ale mohutný nápor žádný další úspěch nepřinesl.

Vstup do třetí čtvrtiny měli Dietos povedený a evidentně šlo vidět, že si ledacos v kabině vyříkali. Jeden úspěšný drive (útok) střídal druhý a domácí tribuny se probudili k mohutnému fandění a vše vypadalo, že Šumperk konečně poprvé v zápase tzv. nalezl svoji tvář a ztracené sebevědomí. Ovšem poté přišla fatální chyba, kdy domácí center David Kubica špatně rozehrál míč, který přelétl hlavu zmateného quaterbacka Jana Kolaříka a míč získalo Znojmo. Tato situace se stala jen několik málo yardů před endzónou hostujícího celku a v tu chvíli jako by domácí hráči ztratili již veškerou víru, že mohou se zápasem cokoliv provést.

Dietos Šumperk vs Znojmo Knights .

Když svůj druhý touchdown v zápase zaznamenal Novák, bylo rázem skórem 32:8 pro hosty. A aby toho nebylo málo hned v následující akci ztratil domácí tým míč a Znojmo jej získalo opět do svého držení. To už bylo na psychiku hráčů hodně a pod náporem stále dobře hrajících Knights obdrželi ještě další dva touchdowny, které z krátké vzdálenosti zaznamenal výborně hrající hostující Lumír Kabelka, jenž v celém utkání zaznamenal dohromady 4 touchdowny!! Po přímo hororové třetí čtvrtině byl tak rozdíl ve skóre již o čtyřicet bodů 8:48.

Poslední čtvrtina se tedy již dohrávala z jisté povinnosti a znojemští se poté uchýlili k menší změně v útočném repertoáru, když několikrát vyslali míč do vzduchu, aby stihli přidat svůj první passový touchdown v zápase díky zachycené přihrávce Jakuba Smrčky.

Fotogalerie II

Ještě předtím, ale dokázali skórovat i domácí, když si svůj druhý touchdown v sezóně připsal wide reciever Ondřej Švub, jehož úspěch byl poté posvěcen z nohou kickera Hofschneidera. Skleslé domácí publikum, které i přesto hnalo potleskem domácí ještě za dalším bodovým přídělem na straně Znojma se již výraznější změny ve skóre nedočkalo, a po hvizdu hlavního rozhodčího tak byl finální výsledek 16:54 z pohledu Dietos.

Šumperk tedy tak výrazně nezvládl důležité utkání a je více než jasné, že v letošní sezóně s názvem 2014 se do play-off nepodívá. Je to samozřejmě kruté vystřízlivění po výborném výsledku z předchozího roku, kdy dokráčel až do semifinále. V tomto zápase ovšem nefungovalo na straně domácích téměř zhola nic počínaje špatnou hrou ofenzivní linie, která postrádala svého stálého hráče na pozici centera Martina Bartoše a muselo se tedy na tomto postu, stejně tak jako v celé lajně improvizovat.

Obrana se po celou sezónu potýka se špatným tacklingem, kdy tzv. ztrácí ty momenty, kdy by mělo dojít ke skládce v tu danou pravou chvíli. Ovšem sezóna týmu ještě nekončí a za čtrnáct dnů se střetnou v Brně-Bystrci s dosud neporaženým týmem a lídrem skupiny Východ Bílovicemi Sígrs a dostanou tak možnost ukázat nejen sobě, ale všem fanouškům a fotbalové veřejnosti, že potenciál tento tým rozhodně má. A končit sezónu s vyrovnanou bilancí 3-3 je přeci jen lákavější, než v záporných číslech.

logo KnightsRadim Pařízek (hlavní trenér Znojmo Knights): ,,Na zápas do Šumperka jsme jeli s respektem k silnému soupeři, který nás minulý rok vyřadil z boje o play-off. Věděli jsme, že na krásném Tyršově stadionu se nevyhrává, a pro poraženého to bude znamenat rozplynutí snu o playoff. Hned první drive Znojma skončil touchdownem a to jsem ještě netušil, že to je teprve začátek velké jízdy znojemské ofenzívy vedené quaterbackem Lumírem Kabelkou. Útok Znojma si v podstatě dělal na hřišti, co se mu zlíbilo, nemuseli jsme používat žádné special play. Šumperská obrana pro mě trošku nepochopitelně téměř celý zápas nedokázala zareagovat na náš vlastně jednotvárný útok. Naproti tomu šumperský útok mohl zejména na začátku třetí čtvrtiny vrátit vrátit Dietos do hr, když po několika povedených běhových akcích se dostali do naší redzone, jenže po fumblu, který jsme získali pro sebe se v tomto momentě zápas zlomil.Šumperský útok na mě působil roztěkaným a ustrašeným dojmem. Dle mého ani Honza Kolařík neměl den. Do závěrečné čtvrtiny jsme nasadili náhradníky, juniory a nováčky, aby zápas tzv. dohráli. Ke všemu se jim ještě podařilo skórovat krásný passový touchdown. Z domácího týmu musím vyzdvihnout runnigbacka číslo 27 (Michal Bock), jehož výkon se mi velmi líbil. Dietos děkujeme za zápas a přeji týmu hodně štěstí v zápase se Sígrs.“

logo DietosJan Kolařík (hlavní trenér Šumperk Dietos): ,,Z naší strany absolutně nezvládnuté utkání, takhle se o play-off prostě nebojuje. Na soupeři byla vidět větší chuť a odhodlání, přičemž přistoupil k zápasu tak, jak se patřilo. Brzy jsme prohrávali o dva touchdowny, a i když Matěj Hrdina brzy snížil krásným během, soupeř do poločasu opět navýšil své vedení na rozdíl dvou touchdownů. Situace nebyla ztracená, jelikož jsme začínali druhý poločas na příjmu a tedy s útočnou formací na hřišti. Skvěle se nám povedl start, kdy jsme se kombinací běhů, passů a no huddle offense dostali na vzdálenosti cca. 6 yardů od endzóny Knights. V tuto chvíli byl soupeř pod naším obrovským tlakem a stačilo jej jen dorazit. Zde přišel klíčový moment zápasu, kde místo skórování a snížení na rozdíl jednoho touchdownu jsme vyrobili dvě veliké chyby (přehozený snap a quaterbackem nezalehnutý míč) + 15 yardová penalta za frustraci jednoho z našich hráčů, který si sundal helmu na hřišti. Moralka týmu spadla na samé dno, které ještě korunoval dlouhým během do endzóny hostující runningback a rázem jsme prohrávali rozdílem tří touchdownů.Navíc jsme 3x ztratili míč (opět přehozený snap + 2x fumble) – vše v zárodcích útoků a soupeř tak byl na dostřel endzóny hned od začátku svých útočných drivů. Jsem hodně zklamán výkonem hráčů a samozřejmě výsledkem. Místo pokroků a zlepšení v naší hře mi přijde, že jsme zpět v roce 2011, kdy jsme obdrželi podobné výsledky. Soupeř nehrál nijak pestře, ale hrál přesně to, co mu stačilo a já mu tímto prostřednictvím gratuluji k zasloužené výhře! Vše vychází z tréninku a na zápase se hraje tak, jak se trénuje, a když to na tréninku vypadá jak vypadá, tak se nemůžeme divit, že jsme podali takový výkon. Chci se tímto omluvit i našim fanouškům za tuto ostudu, ale patří jim samozřejmě poděkování, že si našli cestu na stadion a fandili až do konce i přes nepříznivý vývoj. Nás čeká za 14 dní poslední zápas proti zatím suverénním Sígrs, který ale chceme se ctí a připravíme se na něj stejně pečlivě jako na každý jiný zápas.“

Autor: red.,M.Kolařík,foto:sumpersko.net

Dietos Šumperk vs Znojmo Knights    foto:sumpersko.net