BASKET: První zápasy nové sezony basketbalisty odehrály v Ostravě

19. září 2017 - 19:41

Report z duelů TJ Šumperk

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Družstvo juniorek U 19 vstoupilo do nové sezóny 2017/2018 a hraje Severomoravskou ligu žen. K prvnímu duelu nastoupily hráčky v neděli 17. září. Rozpis soutěže TJ Šumperk přiřadil družstva SBŠ Ostrava „B“, Basket Ostrava, BK Havířov, BK Frýdek Místek, TJ Loko Krnov, SK Bruntál „B“ a SK UP Olomouc „B“.

Družstvo juniorek hraje poprvé v kategorii dospělých a sbírá zkušenosti, jak se prosadit proti starším a zkušenějším. „Náš věkový průměr je 17,5 roků. Petra Valentová je jediná hráčka, která za ženy odehrála již několik sezon. Předává cenné zkušenosti mladým spoluhráčkám a zasvěcuje je do seniorského basketbalu,“ uvedl trenér Josef Sitař.

První utkání ve 13.00 hod.

SBŠ Ostrava „ B“ - TJ Šumperk 62 : 39

Výsledek po čtvrtinách:18:9, 32:24, 46:36

Střelci: Valentová Petra 17 (TH 8/7), Hegrová Eliška 12, Doubravová Eliška 6, Čadilová Dominika 2, Plháková Martina 2, TH:14/11  tj. 78 procent a trojky Hegrová a Doubravová po jedné

Druhé utkání v 18.15 hod.

Basket Ostrava - TJ Šumperk 79: 52

Výsledek po čtvrtinách: 20:10, 34:27,59:34

Střelci: Hegrová Eliška 34 (TH 4/4), Plháková Martina 5, Čadilová Dominika 4, Hanáková Veronika 3, Valentová Petra 2, Doubravová Eliška 2, Svítilová Eliška 2, TH: 4/4 a trojky Hegrová 2x, Hanáková a Plháková po jedné

trenér Josef Sitař foto: archiv šumpersko.net

Komentář trenéra k utkáním: „V prvním utkání s SBŠ Ostrava jsme se drželi do začátku poslední čtvrtiny, kdy byl stav 46 : 36. Poslední čtvrtinu jsme prohráli 16 : 3 a odnesli jsme si prohru rozdílem 23 bodů. K nejlepším hráčkám patřily Petra Valentová a Eliška Hegrová. Druhé utkání jsme hráli s družstvem Basket Ostrava. V tomto zápase se nám nedařilo ve třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli 25 : 7. Ostatní čtvrtiny byly hratelné a v poločase byl stav 34:27. V tomto zápase Petra Valentová nastoupila do zápasu s podvrknutým kotníkem z prvního utkání a to bylo pro nás citelné oslabení. Celý zápas musela odtáhnout Eliška Hegrová, která patřila k nejlepším hráčkám na hřišti.“

Autor: red., J. Sitař