Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

BASKET: Sokol Stěžery vs TJ Šumperk

19. února 2017 - 09:42

Juniorky U19

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Nadregionální soutěž oblast – Východní Čechy skupina B pokračovala v sobotu 18. února. Šumperské basketbalistky zamířily do Hradce Králové, aby zde na ligové palubovce Sokola Hradec Králové odehrály těžké zápasy s družstvem Sokola Stěžery.

První utkání v 10.00 hodin

TJ Sokol Stěžery-TJ Šumperk 57 : 54

Výsledek po čtvrtinách: 10:13, 24:23, 41:31

Střelci: Hegrová Eliška 24 (TH 3/2 a 2x za 3), Hanáková Veronika 16  a (TH 1/0), Doubravová Eliška 8, Plháková Martina 2,  Plhalová Šárka 2, Svítilová Eliška 2. TH: 4/2  tj. 50 procent

Druhé utkání ve 12.00 hodin

TJ Sokol Stěžery - TJ Šumperk 64: 70

Výsledek po čtvrtinách: 26:18, 41:38, 47:50,

Střelci: Hegrová Eliška 27(2 x za 3 a TH 7/3), Hanáková Veronika 23(  1x za 3, TH 4/0), Tomešová Sára 6 (TH 4/2), Plhalová Šárka 5 (TH 3/1), Svítilová Eliška 1 x za 3, Plháková Martina 2,  Křivová Marie 2, Hauserová Kateřina 2.TH:18/6  tj. 33 procent

Komentář trenéra Josefa Sitaře k utkáním: „V prvním kole nás tento soupeř v domácím prostředí snadno porazil. Nedávali jsme si naději, že můžeme venku uspět. Právě tento pocit uvolnil naše hráčky a hra se nám začala dařit. Celý zápas jsme se soupeřem drželi krok a rozhodovala poslední střela v poslední sekundě utkání. Nejzkušenější hráčka domácích s číslem 4 Strunová pojistila touto trojkou vítězství pro domácí Stěžery. V prvním utkání nám nastřílela 14 bodů a z toho se trefila 4 x za tři body. Po třiceti minutách odpočinku jsme nastoupili k druhému utkání se stejným soupeřem. Pokračovali jsme ve velmi dobrém výkonu, ale oslabeni o Elišku Doubravovou, která odstoupila v koncovce prvního zápasu pro poranění prstu na levé ruce. Výsledek poločasu 41: 38 napovídal tomu, že hrajeme dobře rozehrané utkání. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 6 : 12 a rozhodovalo se opět v poslední čtvrtině. Pět minut před koncem byl stav 56 : 56. Naše hráčky koncovku zvládly na výbornou. Dostaly se v poslední minutě do nadějného náskoku 61 : 68, který dokázaly uhájit. Soupeř nám v tomto utkání nastřílel 8 trojek, ale ani ty jim nepomohly zvítězit. Naše hráčky nechaly na palubovce bojovné srdce. Bylo to kolektivní pojetí hry, ale přesto musím vyzvednout výkony hráček Elišky Hegrové, Veroniky Hanákové a Šárky Plhalové.“

Další utkání hraje TJ Šumperk  18. března v domácím prostředí. Přivítá opět velmi silné družstvo Jiskru Havlíčkův Brod. Zápasy v 11.00 a ve 13,00 hodin mohou přijít příznivci basketu podpořit v hale na Tyršově stadionu.

Autor: red., J. Sitař