BASKET: TJ Šumperk vs Basket Ostrava 79:68

09. dubna 2018 - 19:54

Report ze zápasu

TJ Šumperk vs Basket Ostrava foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Juniorky U 19 TJ Šumperk přivítaly na domácí palubovce v neděli 8. dubna soupeřky z Ostravy. „Velmi pohledné a úspěšné utkání, které se asi již nedá zopakovat. Dát v jednom zápase deset trojek a mít sto procent úspěšnost TH (12/12) se hned tak od našeho družstva nedá očekávat,“ hodnotí zápas trenér Josef Sitař.

TJ Šumperk zdroj foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Výsledek po čtvrtinách: 16:7, 42:23, 60:44

Střelci: Valentová Petra 27 (TH 8/8 a 2x3 body), Hegrová Eliška 14 (TH 2/2),Tomešová Sára 9 (3x3),Dlouhá Michaela 8(TH 2/2 a 1x3), Plháková Martina 6 (2x3),Hanáková Veronika 6, Doubravová Eliška 5 (1x3), Plhalová Šárka 2, Čadilová Dominika 2, TH: 12/12  tj. 100 procent  a celkem 10 x 3

Josef Sitař foto: šumpersko.net - M. Jeřábek

Komentář trenéra Josefa Sitaře: „Od první minuty šly naše hráčky do zápasu s odhodláním, nezaleknout se zkušenějšího soupeře, který do Šumperku přijel v plné sestavě. Přijatelný náskok z první čtvrtiny dokázaly v druhém období hry navýšit na 19 bodové vedení. Po přestávce se soupeř snažil ještě utkání otočit. Dvě minuty před koncem korigoval stav na 72 : 62. Naši koncovku dohrávaly naše nejzkušenější hráčky, které nepřipustily, aby nás Ostrava přehrála. V tomto zápase se všechny naše hráčky překonávaly v těch nejdůležitějších momentech zápasu.  Vždy, když Ostrava na nás zatlačila, dokázaly se úspěšnou trojkou dostat zpět do zápasu. Kromě největších tahounů Valentové, Hegrové, Dlouhé a Hanákové se úspěšnou střelbou trojek prosadily Sára Tomešová, Martina Plháková a Eliška Doubravová.  Šárka Plhalová, Dominika Čadilová a Eliška Svítilová dokázaly úspěšně nahradit střídající hráčky.“

FOTOREPORTÁŽ z utkání

Do konce sezony šumperským basketbalistkám zbývá odehrát ještě tři zápasy. Doma s Bruntálem a Olomoucí a venku odvetu v Olomouci.

Autor: red., J. Sitař

TJ Šumperk vs Basket Ostrava      foto: sumpersko.net - M. Jeřábek