BASKET ŽENY:TJ Šumperk vs BK Strakonice B 63:64

13. dubna 2014 - 21:02

Play off o postup do první ligy! Špatný začátek, dramatický konec, přesto se postup vzdálil!

TJ Šumperk vs BK Strakonice foto:sumpersko.net

V sobotu 12.dubna se odehrálo mimořádně důležité utkání v historii ženského basketu na domácí palubovce. Do Šumperku přijelo velmi dobře složené družstvo ve spojení zkušenosti s nadšením, kvalitou na rozehrávce doplněné rychlými křídly a pod košem vysoké pivotky. Družstvo předvádějící moderní basketbal, který se mají kde učit, založený na velmi dobré střelbě ze všech vzdáleností a jasnou výškovou převahou.

Již začátek utkání naznačil, že rezerva družstva nejvyšší basketbalové ligy ze Strakonic nepřijela do Šumperka utkání jen odchodit, ale vzala to hned od začátku svižně a již v páté minutě první oddechový čas domácích a stav 4:13. Na řadu přišla změna obrany a z hrozivých 9:21 se první čtvrtina zastavila na stavu 13:21. V první čtvrtině se na šumperských hráčkách projevila obrovská nervozita, která jim jako vždy před domácím publikem svázala ruce a byl to festival nepřesných přihrávek, zakončení pod košem a střel z nepřipravených pozic.

TJ Šumperk vs BK Strakonice

Začátek druhé čtvrtiny naznačil, že by mohlo přijít zlepšení a vyrovnání hry na palubovce. Zdařilo se pár akcí, zlepšila se obrana a tak v páté minutě za stavu 19:26 si oddechový čas vybrala pro změnu hostující trenérka a radami jak překonat zlepšenou obranu, se strakonické hráčky nadechly k rozhodujícímu ataku vítězství a jelikož domácí, přestože se moc snažily, pokračovaly v nepřesnostech, stav v poločase odpovídal předváděné hře 21:38.

Fotogalerie I.část

Sedmnáctibodové manko bylo krutým vystřízlivěním pro domácí, kteří v letošním systému play off stále jen čekali na soupeřky,  základní část skončila 2.února, první kolo play off bylo odehráno 16.března (zatímco soupeřky hrály ještě 29.března) a finále se hrálo až 12.dubna. Bylo sice více času na přípravu, ale herní výpadek se musel projevit proti tak kvalitnímu družstvu, kdy většina hráček soupeřek ještě pravidelně hrála jak v nejvyšší soutěži tak extralize U19.

Na přestávku domácí družstvo odešlo do šatny, kde bylo potřeba probrat všechny nedostatky hry a vlít do žil novou krev, což se podařilo a nastoupilo jiné družstvo.

Opadla nervozita a zlepšení po všech stránkách přišlo. Dvěma stům přihlížejících diváků s bubeníky v čele se hra začala líbit.

Šumperská děvčata začala přehrávat soupeřky ve všech činnostech na hřišti a v deváté minutě stav 41:48 naznačoval drama, ale opět v poslední minutě velmi dobře hrající hostující hráčky získaly dva míče a opět na konci čtvrtiny jejich dvouciferné vedení 41:52. Čtvrtou čtvrtinu vzala do rukou nejzkušenější domácí hráčka Saša Podhorná ve spolupráci s Míšou Dlouhou, změna obrany zpět na osobní a z toho pramenící chyby hostů. Začala se projevovat lepší fyzická připravenost a pět minut před koncem stav 52:57.

Fotogalerie II.část

Sedmá minuta stav 59:59, domácí měli výhodu trestných hodů a neproměnili ani jeden. Soupeřky kontrovaly 59:63 vše z trestných hodů, domácí Podhorná střílela z hranice tří bodů a proměnila, rozhodčí ukázali pouze za dva body, stav 61:63.

Do konce necelá minuta domácí faulují, hosté stříleli trestné hody a oba neproměnili. Domácí se nadechli k poslednímu útoku a místo střely se dostali s míčem pod koš, kde vysoké hráčky míč blokovaly, po boji o míč rozskok znamenal míč pro hosty. Domácí opět faulovali a hostující hráčka ze dvou proměnila pouze jednu a upravila stav na 61:64. Ve zbývajících čtyřech vteřinách se pokusili šumperské hráčky rychle přejít na soupeřovu polovinu a střelou za tři body vyrovnat, ale hostující hráčka na polovině hřiště zkušeně faulovala Katku Eflerovou, která dvěma trestnými hody už pouze upravila stav na „krásných“ 63:64.

TJ Šumperk - BK Czech coal Aldast Strakonice B 63:64 (13:21 21:38 41:52)

body:Podhorná Alexandra 22, Dlouhá Michaela 18, Valentová Petra 9, Vlková Soňa 7, Zelená Martina 4, Eflerová Kateřina 2, Knířová Pavlína 1, Hejlová Vendula, Kozáková Jana, Kohoutová Renata, Leštinská Petra

střelba 3b.:2:5 střelbaTH:22/11:27/13 fauly:23:21

Dramatické utkání až do konce určitě nadchlo přítomné diváky, kteří po skončení zaslouženým potleskem odměnili domácí hráčky a ukázali, že i v případě nepostupu nezanevřou na ženský basketbal.„Všichni jsme věděli, jak máme dobrou pozici pro play off a tu jsme nevyužili. K odvetě jedeme do Strakonic, kde se bude těžko vyhrávat, jestliže budou v kompletní sestavě se skvělou Linhartovou a dalšími pendly. Ale nic není nemožné, loni jsme vyhráli na hřišti silné Sparty a pokusíme se tedy o malý zázrak, vrátit sérii do Šumperka. Musím poděkovat všem hráčkám družstva, obzvláště Saša s Míšou zaslouží za poslední dvě čtvrtiny zvláštní cenu a nesmím zapomenout na skvělé diváky v šumperské hale“ řekla po utkání domácí kapitánka Soňa Vlková.

Autor: red.,O.Sládek,foto:sumpersko.net

TJ Šumperk vs BK Strakonice      foto:sumpersko.net