BASKET kadetky: Šumperk vs Tišnov

21. prosince 2014 - 23:06

Dvě vítězství jsou dárkem pod stromeček

BASKET kadetky: Šumperk vs Tišnov foto:sumpersko.net

V sobotu 20. prosince pokračoval dalším kolem oblastní přebor střední a jižní Moravy. Kadetky TJ Šumperk přivítaly na palubovce soupeřky z Tišnova.

Šumperk vs Tišnov

První utkání v 10.00 hodin

TJ Šumperk vs SBK Tišnov 69:53

Výsledek po čtvrtinách: 10:11, 28: 28, 54:53

Střelci: Hegrová Eliška 33 ( 3 x za 3), Doubravová Eliška 19 ( 1 x za 3), Hanáková Veronika 8, Plháková Martina 2, Křivová Marie 2,  Hegrová Michaela 2, Plhalová Šárka 2,  Čadilová Dominika 1.

Trestné hody: 10/5  tj.50%

FOTOGALERIE: Šumperk vs Tišnov

Druhé utkání ve 12.00 hodin

TJ Šumperk vs SBK Tišnov 65 : 46

Výsledek po čtvrtinách: 12:17, 28:27, 56:34

Střelci: Hanáková Veronika 18, Hegrová Eliška 15, Plhalová Šárka 14, Doubravová Eliška 7, Křivová Marie 6,  Jandová Veronika 2,  Janíčková Zuzana 2, Tomešová Sára 1.

Trestné hody: 10/2  tj. 20%

trenér Josef Sitař

Komentář trenéra Josefa Sitaře k utkání: „Tišnov patří k předním družstvům naší soutěže. I tentokrát jsme nezachytili úvody utkání. Oba zápasy byly velmi podobné. Vždy jsme prohráli první čtvrtinu a o poločase byl stav velmi vyrovnaný. Rozhodovalo se vždy ve třetí čtvrtině. V prvním utkání jsme ji dokázali vyhrát 26:5 a ve druhém utkání 28:7. Vývoj ve třetí čtvrtině byl vždy rozhodující pro další vývoj utkání. Poslední čtvrtiny se již dohrávaly v poklidu, protože náš náskok byl dostačující. Naší největší silnou stránkou v utkání byla vytažená obrana, která dokázala narušit soupeřovu rozehrávku a po zisku míčů přejít do rychlých protiútoků. Tuto úlohu perfektně splnily Eliška Doubravová, Eliška Hegrová, Šárka Plhalová a Marie Křivová. Soupeř nás dokázal přehrát přes vysoké  podkošové hráčky, jak na doskocích, tak i v samotné hře 1/1."

Eliška Hegrová v obou zápasech nastřílela celkem 48  bodů z toho trefila 3 trojky. Měla 13 zisků, 9 doskoků a 5 asistencí, ze kterých padly koše.

Eliška Doubravová zahrála nejlepší utkání v tomto roce. S 26 body a 12 zisky patřila k nejaktivnějším hráčkám v obraně, protože založila 8 rychlých protiútoků, které byly úspěšně zakončeny. Doufám, že i její dědeček musel být s její hrou spokojen.

Šárka Plhalová poctivá v obraně se dokázala ve druhém utkání prosadit i střelecky. Pět asistencí dokázalo zpestřit její herní projev.

Veronika Hanáková odehrála druhé utkání ve velkém stylu. Spadla z ní nervozita a narostla jí křídla. Svým bezchybným střeleckým výkonem a dobrou hrou v obraně na doskocích jistě potěšila svoji maminku v hledišti.

Maruška Křivová, Veronika Jandová odvedly v obraně tu špinavou práci pro družstvo a patří jim mé poděkování.

Sára Tomešová odehrála dobré momenty v útoku, ale k dokonalosti chybí dát koš. Všem hráčkám, které do utkání nastoupily, patří poděkování, protože každá se svým výkonem podílela na celkovém úspěchu.

V sobotu 17. ledna začíná druhé kolo odvetných utkání. Šumperská děvčata ho zahájí na domácí palubovce a přivítají velmi silné družstvo z Kyjova. (hale Tyršova stadionu v 10.00 a druhé utkání ve 14,00 hodin). Mezi zápasy dívek se odehraje ve 12. 00 hodin velmi atraktivní utkání chlapců U 19 mezi Šumperkem a Přerovem. Druhý zápas začíná v 16.00 hodin.

Autor: red.J.Sitař, foto:sumpersko.net

BASKET kadetky: Šumperk vs Tišnov      foto:sumpersko.net