Basket: Žačkám se v oblastním přeboru nedařilo

Basket - zápas žaček 17. listopadu foto:sumpersko.net

V sobotu 17. listopadu se uskutečnilo v šumperské hale Tyršova stadionu basketbalové dvojutkání v oblastním přeboru začek ročník 1988/1999. Foto ZDE.

První utkání v 10.00 hodin

TJ Šumperk 1.ZŠ – OSK Olomouc 57  : 61

Výsledek po čtvrtinách: 12:12, 21:30, 44:42

Střelci : Hegrová Eliška 23,Hanáková Veronika 15, Válková Adéla 13,Plhalová Šárka 6.

Druhé utkání ve 12.00 hodin

TJ Šumperk1.ZŠ - OSK Olomouc 37  : 86

Výsledek po čtvrtinách: 6:20, 18:38, 25:69

Střelci : Hegrová Eliška 20, Hanáková 5, Jandová Veronika 4, Plhalová Šárka 2, Válková Adéla 2, Večerková Tereza 2, Ďuráčová Michaela 2.

Komentář trenéra Sitaře: "V prvním utkání jsme odehráli velmi dobrý zápas. Stále jsme byli na dostřel otočit výsledek utkání. Do poslední čtvrtiny jsme šli za stavu 44 : 42. Bohužel se projevila kvalita na střídačce, kdy soupeř disponoval vyrovnanější hráčskou lavičkou. V tomto utkání jsme se opírali o výborný výkon Elišky Hegrové, Adély Válková a Veroniky Hanákové. Také Šárka Plhalová odehrála dobré utkání, ale stále jí chybí větší jistota v zakončení a přesnější přihrávka na spoluhráčky.

V druhém utkání jsme nezachytili nástup. Adélka Válková neproměnila 4 tutovky z pod koše a následně  nás soupeř trestal snadnými koši z rychlého protiútoku. Projevila se únava klíčových hráček z prvního zápasu. Chyběly síly v zakončení, i v obrané činnosti. Jediná Eliška Hegrová se dokázala střelecky prosadit i v druhém utkání i přes to, že hrála s otlakem na chodidle a jednu čtvrtinu vůbec nemohla hrát."

Autor: red,js

Basket - zápas žaček 17. listopadu   foto:sumpersko.net