Basketbalistky z Poděbrad a Pelhřimova výhry nevezou

11. listopadu 2013 - 09:34

Předvedly dobrý výkon, přesto na vítězství nedosáhly

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

O víkendu 9.-10.listopadu pokračovala liga žen.

Sobotní utkání naše hráčky zastihlo v útlumu, svojí příkladnou bojovností stále udržovaly domácí na dostřel. Přestože děvčata chybovala při obranném doskoku a střelecká potence byla velmi nízká, velmi často získávaly míče v poli dobrou obranou. V útoku po vytvořených šancích docházelo k neproměnění i vyložených šancí a střel. Zvítězila větší vůle po vítězství domácích, kdy šumperské hráčky v závěru nepřesnými střelami umožnily navýšit domácím konečný stav.

Basket Poděbrady - TJ Šumperk 56:42 (15:11 25:19 39:32)

body:Podhorná Alexandra 11, Eflerová Kateřina 10, Kohoutová Renáta 6, Kozáková Jana 6, Leštinská Petra 4, Knířová Pavlína 3, Vlková Soňa 2, Hejlová Vendula, Zelená Martina

střelba 3b.: 3x, TH:  31/15

Do nedělního utkání vstoupily hostující hráčky opět skvělou obranou a velmi dobrou útočnou hrou. Spolupráce ve dvojicích byla příkladná a tak skóre rostlo úměrně k předváděné hře. V obraně byly skvěle přikryty prvoligové hráčky v družstvu domácích, které byly záhy vystřídány, stav 11:23 vypadal nadějně.

V druhé čtvrtině domácí hráčky přitlačily v obraně a obě tyto hráčky začaly prokazovat, proč jsou v Hradci Králové (17 bodů z 21). Druhou čtvrtinu domácí vyhráli 21:12 a stav po poločase 32:35 pro Šumperk. Po poločase opět skvělá obrana a nárůst skóre na 39:47. Vše bylo v šumperské režii a předváděný výkon lahodil oku diváka. Přesto v závěru třetí čtvrtiny po vytažené obraně domácích po celém hřišti došlo na pár chyb, které postavily domácí na nohy. Dvakrát neproměnění nájezdu na koš, série chyb při vyvážení míče a nepřesné přihrávky vrátily domácí do hry. Čtvrtá čtvrtina prokázala náročnost víkendových utkání, sil ubývalo a domácí agresivitou v obraně otočily stav dvěma trojkami, kdy odskočily na pět bodů, což se již nepodařilo zvrátit.

BK Pelhřimov - TJ Šumperk 66:59 (11:23 32:35 53:54)

body:Podhorná Alexandra 24, Vlková Soňa 13, Kozáková Jana 8, Eflerová Kateřina 4, Zelená Martina 4, Hejlová Vendula 2, Knířová Pavlína 2, Kohoutová Renáta 2, Leštinská Petra

střelba 3b.: 3 TH: 18/14

trenér Oldřich Sládek a hráčky TJ Šumperk

„Jak jsem očekával, utkání byla opravdu těžká. Soupeřky v obou utkáních bránily převážnou část utkání jak v sobotu, tak v neděli presem po celém hřišti. Obě družstva posílená hostujícími hráčkami z nejvyšší ligy Trutnova a Hradce Králové byly nad naše síly, přestože jsme nehráli vůbec špatně. V poslední době se u nás projevuje nezvládnutí poslední čtvrtiny, kdy ztratíme vedení v utkání a to jak u A družstva, tak i u mladých v B družstvu. V lize jsme tak prohráli utkání v Olomouci, teď v Pelhřimově a v Oblastním přeboru u vedoucího Prostějova a to stejné u druhého Krnova na jejich palubovkách. Pozitivní z tohoto víkendu byl výkon mladých Petry Leštinské, Renaty Kohoutové a Venduly Hejlové, které dostaly více minut než v předchozích utkáních. V tabulce se držíme stále na třetím místě a do konce roku hrajeme třikrát doma a jednou venku. V této soutěži může porazit kdokoliv kohokoliv. Jak bylo sobotní utkání s Poděbrady náročné potvrdila prohra Poděbrad v nedělním utkání s posledním Týništěm, kdy jim asi došly síly“ zhodnotil dvě prohry trenér Oldřich Sládek

Autor: red.,O.Sládek