Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 25. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policisté varují lyžaře v Jeseníkách

24.02.2018 - Policisté varují lyžaře v Jeseníkách -...

Počasí

zatazeno

25.02.2018 - Neděle

Teplota: -8 / -13 - Zataženo

zatazeno

26.02.2018 - Pondělí

Teplota: -8 / -12 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bezplatné vyšetření ledvin na Dialýze

07. března 2017 - 08:52

Zpět na seznam článků

V Šumperku tak oslaví Světový den ledvin

Bezplatné vyšetření ledvin na Dialýze

Dialýza Šumperk zdroj foto: R. Miloševská

Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Preventivní akce proběhne ve čtvrtek 9. března od 9.00 do 17.00 hodin. Zájemci mohou přijít bez doporučení přímo do nefrologické ambulance Dialýzy Šumperk na Nemocniční ulici. „Všem zájemcům zdarma nabídneme vyšetření, na jehož základě posoudíme riziko onemocnění ledvin - například díky vyšetření moče a změření krevního tlaku,“ říká primář dialyzačního střediska Petr Schlemmer s tím, že výsledky sdělí lékaři pacientům přímo na místě. „Dále všem poradíme, jak předcházet zdravotním problémům, a případné zdravotní potíže bude moci každý konzultovat přímo s lékaři,“ dodává primář.

Část populace trpící chronickým onemocněním ledvin nemá o svých zdravotních problémech ponětí. Onemocnění přitom může dospět až do stádia ledvinného selhání, kdy je nutná léčba některou z metod náhrady funkce ledvin. „Včasná diagnóza může průběh takového onemocnění výrazně zpomalit, případně zcela zvrátit. I to je důvod, proč se naše dialyzační středisko do akce zapojilo. Každý, koho zajímá jeho zdravotní stav, je srdečně vítán,“ pokračuje primář.

Světový den ledvin vyhlásila Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost. Cílem světového dne je zvýšit informovanost veřejnosti o nemocech ledvin, o možnostech jejich včasné léčby, diagnostice, ale i o prevenci.

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

Dialýza Šumperk                zdroj foto: R. Miloševská

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.