03.05.2024 - Sraz a soutěž historiských vozidel - Na zábřežském...

Celorepublikovou soutěž vyhrálo družstvo z Olomouckého kraje

21. června 2023 - 17:47

Dopravní soutěž mladých cyklistů

kategorie 1 zdroj foto: Besip

Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do dvanácti let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do šestnácti let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.

Letošního celostátního finále soutěže, která má v České republice více než čtyřicetiletou tradici, se zúčastnilo 112 dětí ze všech krajů ČR. „Vyvrcholení soutěže se letos odehrálo v Olomouckém kraji. Celkově se této sportovně-vzdělávací akce každoročně účastní přibližně 3,5 tisíce dětí z celé republiky. Soutěží se ve smíšených čtyř členných družstvech (dvě dívky a dva chlapci), ve dvou věkových kategoriích (10-12 let a 12-16 let),“ přiblížil vedoucí oddělení Besip Tomáš Neřold.

Soutěžící museli zdolat pět hlavních disciplín: testy z pravidel silničního provozu, jízdu po dopravním hřišti, jízdu zručnosti, základy poskytování první pomoci a také novou disciplínu – tzv. labyrint, která prověřila schopnosti orientace v mapě a volby správných dopravních řešení v simulovaném terénu. Všechny zmíněné disciplíny měly za cíl prověřit znalosti a praktické dovednosti účastníků této soutěže z oblasti silničního provozu a hlavně jejich připravenost na bezpečný pohyb v reálném dopravním prostředí.

Autor: red., T. Neřold, zdroj foto: besip

kategorie 1                     zdroj foto: Besip
kategorie 2   zdroj foto: Besip