Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za dva dny

21.01.2018 - Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za...

Počasí

zatazeno

22.01.2018 - Pondělí

Teplota: -2 / -6 - Zataženo

snih

23.01.2018 - Úterý

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Česká vína s označením VOC prošla náročnou kontrolní akcí

29. prosince 2017 - 12:05

Zpět na seznam článků

Potravinářské inspekce potvrdila jejich vysokou jakost

Česká vína s označením VOC prošla náročnou kontrolní akcí

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se v letošním roce zaměřila mj. na kontrolu vín s označením VOC – vína originální certifikace.

V rámci kontrolní akce inspektoři odebrali vzorky lahvových vín všech VOC sdružení v České republice, tedy VOC Blatnice, VOC Modré hory, VOC Pálava, VOC Znojmo, VOC Mikulov, VOC Mělník, VOC Hustopečsko, VOC Slovácko a VOC Valtice.

Vzorky byly podrobeny analýzám v laboratoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. (hodnocení senzorických parametrů, botanický původ lihu, přítomnost konzervačních látek, kyseliny askorbové a maltózy, obsah těkavých kyselin a oxidu siřičitého a dalších parametrů). „Odebrané vzorky vyhověly ve všech hodnocených parametrech a kontrolní akce tak prokázala vysokou jakost vín pod označením VOC nabízených v tržní síti,“ informoval tiskový mluvčí Pavel Kopřiva.

Vína originální certifikace představují specifickou kategorii vín na tuzemském trhu tím, že o právu použít označení VOC pro konkrétní šarži vína rozhodují sami vinaři v rámci sdružení VOC pro danou lokalitu. „Tento systém představuje alternativu k v České republice převažujícímu systému hodnocení a zatřiďování vín, které zajišťuje Komise SZPI v souladu s požadavky zákona,“ upřesnil mluvčí Kopřiva.

Výsledek uvedené kontrolní akce je jedním z řady signálů spotřebitelům, že potraviny od tuzemských výrobců a vyrobené z tuzemských surovin představují silnou záruku kvality a absence nepoctivých praktik.

Autor: red., P. Kopřiva

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.