TFA: Hasiči v Jičíně brali stříbro a bronz

05.05.2024 - TFA: Hasiči v Jičíně brali stříbro a bronz - Na úvod...

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

Draci Šumperk vs Opava 3:1

22. listopadu 2018 - 08:33

Draci Šumperk vs Opava foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Po výhře v Moravských Budějovicích se šumperští hokejisté představili ve středu 21. listopadu doma. A Ondřej Haloda si může do statistik připsat další vychytané vítězství. Tentokrát sice inkasoval, ale gól hostů ze 17. minuty byl labutí písní. Drakům se totiž podařilo srovnat. A klíčové momenty v závěru zápasu zvládl také lépe Šumperk. Po vybojovaném vítězství se svěřenci Jozefa Zavadila posunuli na čelo tabulky skupiny Východ.

Branky a nahrávky: 23. Romančík (Drtil, Řezáč), 59. Králík (Čuřík, Plášek), 60. Romančík (Králík, Řezáč) - 17. Herman (Wolf, Krejčí). Rozhodčí: Čuňočka - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:6, navíc Ďurač (SUM) 5+do konce utkání bodnutí špičkou hole a Štindl (OPA) 10 minut osobní trest naražení zezadu. Využití: 2:0. Diváci: 740. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Šumperk: O. Haloda – Vaněk, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Ostřanský

Opava: Daňa – Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Oba předchozí vzájemné duely Draků s Opavou se protáhly do prodloužení. A i tentokrát tomu vše nasvědčovalo, jenže poslední dvě minuty zápasu přinesly tříbodový zisk domácím.

Šumperi vs Opava zdroj fotoDraci Šumperk: - V. Václavková

Duel dlouho postrádal větší porci hokejové zábavy. Oba celky se nesměle snažily o útoky, pokud se přece jen jedno či druhé mužstvo dostalo do zakončení, neuspělo. Přitom často těžily oba týmy i z chyb svých soupeřů.

Hosté ale nakonec vedení v nijak záživné třetině získali. Při signalizované výhodě se hra přesunula do obranného pásma šumperského celku a Bohumil Herman trefil volný prostor u vyrážečky Ondřeje Halody. Více branek ale v utkání Opava nedala. A ačkoliv Šumperk dohrál úvodní třetinu i přes přesilovou hru nikterak přesvědčivě, přesto brzo vykročil za obratem v utkání.

V úvodu druhé třetiny totiž zamířil právě autor úvodní trefy Herman na trestnou lavici a domácím navíc přálo trochu štěstí. Drtilova rána se od zadního mantinelu odrazila k Michalu Romančíkovi, který o beton přesouvajícího se Dani srovnal.

Autor: red., Jaroslav Svoboda, zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Draci Šumperk vs Opava    foto: Draci Šumperk - Věra Václavková