Draci jedou na vítězné vlně a vezou body!

21. listopadu 2013 - 00:48

HC Benátky nad Jizerou vs Salith Šumperk 3:4

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Hokejisté Šumperka odjížděli ve středu 20.listopadu do Benátek nad Jizerou s cílem získat páté vítězství v řadě. Zároveň tak mohli ještě více potěšit své příznivce z řad fanoušků. Benátečtí se před zápasem s Draky řadili vůbec na poslední místo v tabulce domácích utkání a svou statistiku chtěli proti Kučerově týmu zlepšit.

Salith šel do vedení hned v jedenácté minutě střetnutí, když se trefil Karel Plášek. Středočeši dokázali odpovědět na samotném počátku druhé periody brankou na 1:1.

Jejich radost dlouho netrvala, na 2:1 pro Šumperk zvyšoval Jiří Půhoný, avšak o chvíli později bylo znovu srovnáno. Stav po druhé části ukazoval skóre 2:2. Do závěrečné části opět vlétli lépe dračí bojovníci, Aleš Staněk vstřelil branku na 3:2. Situace se ale opakovala, domácí stihli srovnat krok v posledních deseti minutách. Rozhodlo až prodloužení, kde zápas ukončil Ondřej Starý. Šumperk bere dva body a pátou výhru v řadě!

Šumperk vs Benátky

Podrobnosti:Třetiny:0:1 2:1,1:1-0:1.

Branky a nahrávky: 2. Bárta (Niko, Pyrochta), 27. Plodek (Bárta), 54. Kica (Maďar, Krejčík)–11.Plášek (Haas, Půhoný), 24. Půhoný (Holík, Haas), 45. Staněk (Žálčík), 62. Starý (Žálčík) . Rozhodčí: Grech–Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 205 . Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4

.logo Draků

Benátky n.J.:Schwarz–Havlín, Niko, Pyrochta, Kolmann, Kajínek, Šefl, Beránek–Bárta, Plodek, Kica–Skalický, Skořepa, Klimt  Krejčík, Zacha, Špaček – Dlouhý, Mikyska, Bittner – Maďar

Šumperk:Štůrala – Novotný, Holík, Starý, Tesařík, Dudáš, Sedlák, Bail, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Červenka, Skoumal, Brunec – Žálčík, Moskal, Staněk – Langr, Chomič, Cink.

Autor: red.,hokejsumperk