Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

FK SAN-JV Šumperk vs Uničov 1 : 3

06. dubna 2013 - 12:00

Přípravný fotbalový zápas šumperského mužstva

FK SAN-JV Šumperk vs Uničov,foto:šumpersko.net

V pátek 5.dubna se odehrál na umělé trávě Tyršova stadionu přípravný fotbalový zápas mezi domácím týmem FK SA-JV a Uničovem.

Třetí mistrovský zápas mužů byl kvůli nepřízni počasí zrušen. Vedení klubu se rozhodlo, aby hráči nevypadli z fotbalového rytmu, uskutečnit mimořádně tento zápas s mužstvem z Uničova, které hraje také vyšší soutěž než domácí celek.

Počasí bylo pro „zápas“ přívětivé, bylo pod mrakem, jemně mrholilo s teplotou 2°C nad nulou.

První minuty zápasu naznačily, že šumperáci jsou Uničovu zcela vyrovnaným soupeřem a ze hry nebylo patrné, že Uničov hraje o třídu výš. Hlavní boje se odehrávaly především ve středu hřiště. Ačkoliv se jednalo o přátelské, přípravné utkaní, tak na hřišti to nebylo vidět.

Soupeř z Uničova nemohl psychicky unést, že domácí celek je téměř k ničemu nepustil. Hráči si stěžovali téměř na vše a své stížnosti doplňovali velmi vulgárními výrazy za které se museli i diváci stydět.

nečistá hra soupeře,foto:šumpersko.net

Trenér Uničova se snažil své svěřence korigovat, ale bez zřejmého úspěchu. Bylo až z podivem co všechno si hlavní rozhodčí nechal líbit.Takové vulgarismy rozhodně do fotbalu nepatří a mělo by se proti nim na všech frontách bojovat!

Do šumperské branky padl v prvním poločase jen jednou míč a to z ofsajdu a tak stav byl stále 0:0. Domácí celek si vypracoval brankové příležitosti, ale ani jedna neskončila v brance. Zajímavá gólová situace byla z přímého kopu, kdy Mylnář jen těsně minul pravý horní roh soupeřovy branky.

přímý kop Mlynáře,foto:šumpersko.net

Naopak dvě minuty před koncem prvního poločasu se vyznamenal domácí brankař, který reflexivně levou rukou vyrazil uničovskou tutovku. První poločas tak skončil smírně 0:0 pro oba celky.

Do druhého poločasu nastoupilo domácí mužstvo se změněnou sestavou a i do branky nastoupil Kolomazník. Nástup do hry vyšel lépe domácímu celku, když Ondra Gábor otevřel listinu střelců prvním zápisem 1:0.

Následoval faul Marka Patsche na uničovského útočníka za který hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten soupeř proměnil v branku a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Hrál se rychlý otevřený fotbal na obou stranách. I domácí celek se dočkal pokutového kopu, ale bohužel bez té správné gólové tečky. Závěr zápasu vyšel lépe Uničovu, který dalšími dvěma brankami rozhodl zápas v jejich prospěch 1:3.
K přípravnému zápasu je nutno dodat, že domácí celek se před zápasem s TJ Valašské Meziříčím představil v tom nejlepším světle. Forma hráčů má vzestupnou tendenci.

hlavičkový souboj,foto:šumpersko.net

Autor: sol., foto:sumpersko.net