25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

FK Šumperk: Výsledky žákovských týmů za uplynulý víkend

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

FK Šumperk U15- Hranice U15 3 : 1 (1:0)

Branky: Navrátil, Jandejsek, Smička

Sestava: Viktorín (Arbait) - Andoniu, Vejrosta, Nosál, Zapletal - Vejchoda, Paclík, Navrátil, Haša- Hejtmánek (Smička) Jandejsek (Lazecký)

Hodnocení trenéra Ladislava Slončíka: „První poločas byl po většinu času vyrovnaný, mužstvu se nedařilo ve finální části a zakončení útoků jsme špatně řešili. Důležité bylo, že jsme soupeře nepustili na naši polovinu. Branku dal v závěru poločasu po kopu z rohu hlavou Navrátil. Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Dařila se kombinace, neustále jsme ohrožovali hostující branku a byl to festival zahozených brankových příležitostí. Za druhý poločas si hráči zaslouží pochvalu za aktivitu a vytváření gólových situací. Škoda, že tento dobrý fotbalový projev nepřinesl více branek. I střídající hráči pokračovali v dobrém výkonu mužstva.“

FK Šumperk U14- Hranice U14 5:0 (1:0)

Branky: Ladislav 3x, Žaitlík, Kroupa

Sestava: rozestavění 3:4:3

Jílovec - Barčík, Cekuras, Štrpka ( 35´Churavý ) - Kroupa (35´Kubičík J.), Miterko, Zrník, Hatala - Žaitlík, Ladislav, Skoumal ( 35´Kubičík M.)

Hodnocení trenéra Aleše Žaitlíka: „V tomto utkání jsme chtěli potvrdit úlohu favorita a očekávali jsme naši herní převahu. Proto jsme sáhli do sestavy i rozestavění a poprvé si vyzkoušeli rozestavění na tři obránce a tři útočníky. Tento krok se ukázal jako správný. Celý zápas jsme měli převahu ve všech činnostech a soupeře jsme přehráli. Kdybychom naložili s některými situacemi lépe, výsledek by byl ještě vyšší. Soupeř zahrozil pouze v prvním poločase, dokud měl síly. Jednou se po naší laciné ztrátě míče u útočníka soupeř dostal na naši půlku. Obránci přistoupili k bránění trochu velkoryse, což se jim nevyplatilo a volný hráč na malém vápně zakončil. Naštěstí pro nás jen do náruče Jílovce. Ve druhém případě kopal soupeř přímý kop ze 30ti metrů. Bombu na střed branky však Jílovec vytáhl na břevno a obránci stačili míč odkopnout do besbečí. To bylo od soupeře vše. Naši útočníci si musí více hlídat ofsajdovou hranici, protože ve druhém poločase musel rozhodčí pískat hned několik těchto situací. Jinak za výkon pochvala celému mužstvu.“

FK Šumperk U13 – Viktorie Přerov U-13 5:6 (2:2)

Branky: Žák,Šmíd,Palatka,Hypr,Liďák

Sestavy: Ondruška – Karkoška,Korner – Zatloukal,Musílek,Palatka,Žák – Kotry (31.Mátl)

Kovařík – Mynář,David –Bouchal, Liďák,Dostál,Smrčka, -Šmíd(31.Hypr)

Výsledky jednotlivých poločasů: A:A 1:0 , B:B 1:2, A:B 2:2, B:A 1:2

Šumperk A – Přerov 3:2 , Šumperk B –Přerov 2:4

Hodnocení trenéra Radima Netopila: „V sobotu se u nás představil Přerov a hrálo se poměrně vyrovnané utkání s mírnou převahou na naší straně. Pouze v jednom mini utkání byli hosté lepší. V obou poločasech jsme se dostali do dvoubrankového vedení, bohužel i přes řadu velkých šancí jsme nedokázali skóre navýšit a soupeř dokázal vždy nabídnutou příležitost využít a vyrovnat. Pět minut před koncem se dostal poprvé za celé utkání i do vedení a i díky tomu, že jsme dvě minuty před závěrečným hvizdem nedokázali proměnit pokutový kop, tak ho nakonec se štěstím i udržel. Kluci si v šatně pobrečeli, přece jen taková porážka bolí, ale doufám, že je dokáže i poučit. Za předvedenou hru však zaslouží velkou pochvalu, chyběla jen ona pověstná třešnička v podobě vítězství.“

FK Šumperk - 1. FC Viktorie Přerov 9:8 (3:1)

Branky: Dostál 2, Kubíček 2, Nízký, Kohout, Kovařík, Budina, Skopal

Výsledky jednotlivých poločasů 4x30minut :

A-A 2:0, B-B 1:1, A-B 4:3, B-A 2:4

Sestavy: Horáček - Churavý, Kubíček - Holan, Nízký, Schwarzer - Budina, Horký stř. Pěček, Skopal, Mynář v 1. poločasu

Kovařík (30. Mynář) - Nguyen, Vavřík - Kohout, Jecu, Effenberger - Vaněk, Přikryl stř. Dostál, Zlatnický a Kovařík v 2. poločasu

Hodnocení trenérů Bohdana Hecla a Ladislava Kovaříka: „Po sérii 3 zápasů s těžkými soupeři jsme narazili na Přerov, u kterého jsme remizovali 7:7. Do utkání jsme tentokrát nastoupili téměř v kompletním složení. Byli jsme v očekávání, jestli nám konfrontace s tímto soupeřem ukáže, že jdeme dobrou cestou a opravdu se zlepšujeme v herním pojetí. Výsledkově se nám to podařilo, co je důležitější, že i herně. Soupeř sice měl také spoustu šancí, ale většinou delším míčem za obranu, kde ještě stále neumíme být ve správném takt. postavení. Ale těchto situací by mělo být časem stále méně. Byli jsme častěji na míči a snažili se prokombinovávat obranou hostí. Vytvářeli jsme si stejně jako hosté spoustu šancí. Zdaleka ne všechny se nám ale dařilo správně vyřešit. Každopádně jsem rád, že si kluci vítězstvím udělali radost a bude i motivací do další práce.“

Autor: red., b.h.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv