ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

U19

SK Uničov - FK SAN-JV Šumperk 2:2

Sestava: Anděl - Urbášek (46‘ Rýznar), Kroupa (17‘ Nemeth), Macura, Svoboda V. - Šabršula (27‘ Koczman), Kocourek, Demeter, Svoboda D. - Podhorný - Baláž  Náhradníci: Koczman, Nemeth, Rýznar, Miterko, Kapl

Branky: Demeter, Baláž. Karty: červená - Kocourek po druhé žluté

Vyrovnaný zápas, ve kterém měla obě mužstva vyrovnané příležitosti. Začátek jsme měli lepší, když branka padla už ve 4‘ minutě po střele Demetera, kterému vypracoval gólovku Podhorný skvělým tlakem na brankaře. Vedli jsme 0:1. Byla to naše třetí střela na branku. Poté přidal i soupeř a už v 11‘ minutě srovnal na 1:1. Před poločasem ve 43‘ minutě šli z půlky 3 na 2 Baláž, který předložil Nemethovi ale ten neproměnil. V 55‘ minutě soupeř zvýšil na 2:1. V 82‘ minutě byl vyloučen Kocourek po druhé žluté. I v 10 jsme měli lepší závěr než soupeř, když jsme chtěli asi více zvrátit nepřízniví výsledek, než soupeř udržet své vedení. V 87‘ minutě Baláž prostřelil golmana a srovnal na konečných 2:2.

Trenér: Křepelka Roman

U 17

SK Uničov  0 – 0 U 17 FK Šumperk

Sestava: Kapl-Urbášek, Max,Námeth,Třetina-Kotzman, Smrž-Dostál, Strnad, Rýznar-Miterko, stř:Minařík,Morong,Čejka,Demeter,Bartoš

Utkání o první místo v tabulce neměl vítěze,oba dva brankaři podali nadstandardní výkony,šancí bylo na obou stranách mnoho ale chlapcům chyběl klid v koncovce a lepší řešení brankových situací, ale za předvedený výkon zaslouží všichni absolutorium. O víkendu zajíždíme na horkou půdu Havířova, který má také ještě šanci vyhrát soutěž.

Trenér: Strnad Petr

U15

Přerov - FK  SAN JV Šumperk   0:4 (0:2)

Branky: Hejl,  Hél, Ševčík, Šmirják

Sestava: Kašpar - (Šula) - Krňávek (Matyáš), Zatloukal, Ondráček, Hél - Tomáš, Šmirják, Žolda, Drozd (Komárek)-Hejl (Kašpar Jakub), Ševčík (Anděl)

Jednoznačný výsledek herní i střelecký. Od začátku utkání jsme měli převahu, soupeře jsme k ničemu nepustili.  V úvodu jsme kopali několik rohových kopů, ale branka nepadla. Statisticky se soupeř dostal na naši polovinu hřiště až v 10. minutě a první polostřela byla ze strany domácích vyslána na naši branku až v 17 minutě. Kluci si fotbalu užívali a tak potvrdili dobrou jarní formu. Ve druhém poločase jsme přidali další branky. Mimo těchto branek jsme další příležitosti nevyužili. Závěr zápasu se hráči i po vystřídání hráčů fotbalem bavili.

Trenér: Slončík Ladislav

U14

Přerov - FK SAN-JV Šumperk 1:4(1:2)

Branky: Novák 2, Svačinka, Simon

Sestava: Dus(36. Skýva) - Kubíček(55.Kühndel), Breckl, Diblík, Bubeníček - Nosál (36.Šebela), Novák(60.Hecl), Scheuter (27.Jurka) - Svačinka, Čikl

Do utkání v Přerově jsme vstoupili dobře, když se již v 6 minutě trefil z 25m po chybě brankáře Novák. V prvním poločase jsme ale nehráli dobře, vbázla kombinace a měli jsme příliš ztrát vinou nepřesnosti a malé chuti hrát. Podařilo se nám sice po pěkné akci skórovat Svačinkou, ale po velké hrubce v závěru poločasu soupeř snížil na 1:2. Ve druhém poločase už naše hra snesla přísnější měřítka. Soupeře jsme nepustili do dalších brankových příležitostí a sami ještě přidali 2 branky, kdy se znovu prosadil Novák a poslední gól přidal Simon.

Špk B - Přerov A 0:2

Sestavy: A - Viktorin, Hoško, Šumbera, Andoniu, Arbeit, Vejrosta, Pospíšil, Žaitlík, Stupka

B - Hloušek, Krátký, Nosál, Zapletal, Vejchoda, Navrátil, Havránek, Hejtmánek

Kluci byli nabádáni k tomu, aby nepodcenili soupeře, kterého jsme na podzim vysoko porazili. Bohužel varování zůstalo v šatně. Soupeř ač nebyl fotbalovější, zato byl ale bojovnější a bylo vidět, že nechce prohrát. To se mu nakonec podařilo.

Naše obě mužstva v prvním poločase nehrála vůbec dobře. Ve druhé půli hru zlepšil hlavně A tým, který se snažil a bylo vidět, že někteří hráči opravdu hodně chtějí, ale hráli jsme neustále do plných a nebyl zde žádný překvapivý moment nebo myšlenka, jak překonat soupeře.

Pokud jsme se dostali k zakončení, tak buď zvonila tyčka, nebo blokoval střelu obránce, či dobře chytající brankář. I takový výsledek je ale pro kluky dobrý v tom směru, pokud si z něj sami vezmou ponaučení do dalšího fotbalového učení.

U12

Valašské Meziříčí – FK SAN-JV ŠUMPERK 10:7(6:4)

Branky: Šmíd-2x Ladislav-2x,Krč, Lidák, Žák

Sestava: Jílovec, Kostelanský - Štrpka, Krč, Heřmanský, Liďák, Vavřiník, Barčík, Staněk, Šmíd, Ladislav, Churavý, Hatala, Smrčka, Žák, David

Na půdě sedmého týmu průběžné tabulky jsme předvedli kvalitní výkon i přesto, že nám chyběli tři důležití hráči. Zatím co jedno z našich mužstev zvítězilo v obou svých duelech a mohlo nás jen mrzet, že nevyhrálo větším rozdílem, u druhého týmu tomu bylo naopak. Bohužel v součtu jsme nakonec zaostali o tři branky. Poprvé v sezoně jsme nebyli spokojeni s jedním s rozhodčích, který uznal dvě branky z postavení mimo hru. Když jsme k tomu přidali dva fauly ve vlastním pokutovém území, které soupeř potrestal proměněným pokutovým kopem, viděl bych tyto dvě věci jako hlavní příčinu naší porážky. Přesto jsme s jarní částí spokojeni víc než s podzimní, výrazný vzestup kombinační hry a ve většině zápasů i výsledkové zlepšení oproti podzimním zápasům, nám snad dodá potřebný elán do nové sezóny.