Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

FOTBAL:SAN-JV Šumperk vs Jiskra Rapotín 2:2

17. července 2014 - 10:03

První přípravné utkání skončilo smírem

SAN-JV Šumperk vs Jiskra Rapotín foto:sumpersko.net

Ve středu 16. července se na Tyršově stadionu v Šumperku uskutečnilo první přípravné utkání v sezóně 2014/15. Proti sobě nastoupila mužstva ze Šumperka a Rapotína.

SAN-JV Šumperk vs Jiskra Rapotín

Zejména od domácích se očekávalo, co se bude dít po fotbalové defenestrace, kdy u klubu skončil sportovní manažér Antonín Mura i fotbalový mecenáš a generální partner klubu Josef Vymazal.

Ambice klubu na třetí ligu vzali za své po té, co z týmu odešly posily zvučných jmen a na lavičce to bylo také vidět. Do přípravného zápasu nastoupila jen jedenáct chlapů bez možnosti střídání, za to na rapotínské střídačce se to jen hemžilo hráči a trenér Roman Maňka měl možnost zkoušet různé druhy sestavy pro zápas.

Nebál bych se nazvat zápas derby, protože i v rapotínské sestavě se nachází bývalí šumperští hráči, kteří se chtěli představit přítomným divákům v tom nejlepším světle. Šumperk byl sice papírovým favoritem, ale jeho špatné výkony v předchozím ročníku a poslední místo v tabulce hovořilo samo za sebe. Naopak hosté v předchozím ročníku zářili a neustále atakovali čelo tabulky soutěže.

První poločas začal bez zbytečného oťukávání a šuperáci zatlačili svého soupeře do jeho obranné poloviny, ale bez většího ofenzivního efektu nebo vypracované brankové příležitosti. Naopak Jiskra ze zajištěné obrany začala nebezpečně kousat a svou sílu ukázala ve 28“, kdy Ota Tunkrát dorazil vyražený míč do šumperské branky 0:1. A překvapení bylo na světě. Domácí hráči působili nejistě a jejich hra připomínala hru z konce minulé hrací sezóny. Do konce prvního poločasu již další branka nepadla.

FOTOGALERIE

Do druhého poločasu nastoupili osvěženi hráči s chutí a elánem. Trenér Jiskry Roman Maňka co 20 minut střídal vždy po třech hráčích a měl tak ideální možnost otestovat všechny hráče. V 68“ po nádherném centru potrestali  šumperáky podruhé Martin Kocourek a zvýšil na 0:2. To už bylo opravdu na pováženou a pro domácí celek tristní představa o porážce.  Teprve v 80“ domácí celek zahrozil, když po zataženém míči po pravé straně a obejití rapotínské obrany, z úhlu vstřelili kontaktní branku na 1:2. Pět minut nato srovnali výsledek na 2:2 po dalekonosné střele za velkým vápnem, na kterou rapotínský brankař nestačil.

Jako lépe připravený celek se jevila Jiskra Rapotín, která tak navazuje na své působivé výsledky z konce minulé sezóny. Naopak Šumperk bude muset zapracovat na obraně s důrazem na využití brankových příležitostí k proměňování branek.

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

SAN-JV Šumperk vs Jiskra Rapotín    foto:sumpersko.net