Teplota: 9 / 3 - Přeháňky-Déšť

09. srpna 2016 - 12:55

Obsáhlá fotoreportáž z fotbalového derby

TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín foto: sumpersko.net

Co víc si může fotbalový fanoušek v prvním kole přát než souboj jedenáctek dvou sousedících obcí. K takovému duelu došlo v neděli 7. srpna.

Na losinském trávníku přivítal domácí celek hráče z nedalekého Rapotína. Fotbalovou lahůdku si nenechalo ujít 1060 platících diváků. Favoritem zápasu byl domácí celek. Hostující Rapotín, co by nováček v této soutěži, mohl jen překvapit.

Úvodní minuty patřily, jak se očekávalo, domácím, kteří zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Taktika byla jednoduchá, postupně donutit soupeře k tomu, udělal chybu a následně skórovat. Jiskra naopak chtěla losinské ukolébat postupným otupováním jejich útoku a spoléhala na rychlé brejky. Přišla 11“, kdy z téměř z poloviny šel nádherně přesný centr, následovala střela na bránu, kde se k odraženému míči dostal Nemeth a Rapotín se ujal vedení v zápase 0:1.

FOTOREPORTÁŽ: TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - I.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - po 0:1 foto: sumpersko.net

Taktika založená na důsledné obraně a rychlého přechodu do útoku, podpořená přesnou přihrávkou se vyplatila. Losiny najednou ztratily šťávu a Rapotín naopak načerpal pozitivní endorfiny. Fantastická divácká kulisa hnala obě mužstva do dalších soubojů. Když se domácí dostali do brankové příležitosti, jako překážka zde stál rapotínský brankař Mošonec, který své mužstvo podržel.

Losiny se vrátily do hry ve 20“, kdy se Jiří Uvízl za hranicí velkého vápna napřáhl a vystřelil k levé tyči rapotínské branky a bylo srovnáno na 1:1.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - vyrovnání 1:1 foto: sumpersko.net

Tempo zápasu se zvyšovalo a obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu. Byl to opět Rapotín, kterému vedení 1:2 zajistil v31“ Valenta. V tu chvíli bylo i mezi losinskými fandy slyšet, „….. že ten Rapotín dneska hraje velmi dobře, ba co víc, že je i v některých ohledech je lepší než domácí tým“, to ale ještě nebyl konec prvního poločasu.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - po stavu 1:2 foto: sumpersko.net

Hlavní rozhodčí měl svůj den a rozdával žluté karty na počkání na obě strany (mimo jiné jich za zápas stačil rozdat celkem 12). Po faulu na losinského Smrže, před koncem prvního poločasu, odpískal rozhodčí pokutový kop. Co by exekutor, se k míči postavil Matěj Šinogl, střelu umístil k levé tyči, ale Mošonec střelu vystihl a následně vyrazil.

FOTOREPORTÁŽ: TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - II.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - pokutový kop foto: sumpersko.net

Do šaten tak odcházela Jiskra povzbuzena nadějným výsledkem 1:2.

Dějství druhé poločasu pokračovalo ve stejných kolejích – Losiny se usadily na půlce Rapotína a ten naopak po rychlých brejcích ohrožoval soupeřovu branku. Osud zápasu se odehrál v poslední dvacetiminutovce, kdy nejprve střídající Kováč v 75“ dorážel míč (po Uveho střele) do rapotínské branky a srovnal tak stav zápasu na 2:2.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny vs TJ Jiskra Rapotín - po střele Uveho dorážel Kováč foto: sumpersko.net

O čtyři minuty později to už bylo 3:2 ve prospěch losinského celku. O branku se postaral Šinogl. V následující minutě opět Kováč zvyšoval již na 4:2 a bylo hotovo. První výhru si tak v krajském přeboru zajistily Losiny. Nutno dodat, že Rapotín obstál a byl víc než důstojným soupeřem, diváci se tak mají v tomto fotbalovém ročníku na co těšit.

Branky: 20. Uvízl, 75. a 80. Kováč, 79. Šinogl – 11. Nemeth, 31. Valenta.

Rozhodčí: Slota – Ehrenberger, Kološ. Žluté karty: Kupčík, Mičunda, Smrž, Uvízl, Šinogl, M. Gargulák, Kováč – Řezníček, Michal Kocourek, Šlesinger, Nemeth.

Sestavy:

Velké Losiny: Hatala – Tejkl /72 - Kováč/, J. Gargulák, Kupčík /72 - Nýdecký/, M. Gargulák – Zatloukal, Smrž, Šinogl, Mičunda /91- Hošek/ – Uvízl /77 - Blaťák/, Žídek /86- Kobza/

Rapotín: Mošonec – Hudec, Řezníček, Michal Kocourek, Šlesinger /70 - Holomek/ – Nemeth, Martin Kocourek – Indra, Valenta, Maňka – Březina

Autor: red.,, foto: sumpersko.net - M. Jeřábek