Středa 21. března 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší kniha o fake news

21.03.2018 - Nejlepší kniha o fake news - LiStOVáNí v zábřežském...

Počasí

skorojasno

21.03.2018 - Středa

Teplota: 0 / -5 - SkoroJasno

polojasno

22.03.2018 - Čtvrtek

Teplota: 3 / -5 - PoloJasno

foto

Gymnastický klub Šumperk zahájil sezónu

12. března 2018 - 08:04

Zpět na seznam článků

Report ze závodů v Ostravě a Pardubicích

Gymnastický klub Šumperk zahájil sezónu

Šumperské gymnastky zahájily náročnou sezónu, která je v letošním roce čeká. Jedná se především o změny v závodním programu na MČR. Prvním dějištěm se stal koncem února závod s proslulou tradicí Zlatý štít TJ VOKD, kterého se svěřenkyně Silvie Urbanové a Veroniky Petrové zúčastňují každoročně. Soutěží se ve dvojboji bradla a kladina.

Třiačtyřicátý ročník měl rekordní počet 187 závodnic nejrůznějších kategorií. GK Šumperk měl své zastoupení zejména v mladších kategoriích. Nejmladší členka oddílu Markétka Hermannová (2011) soupeřila s děvčaty ročníku 2010 a mladšími a umístila se na 17. místě.

Ostrava - ZŠ mladší zdroj foto: GK Špk

Nejpočetnější kategorií závodu se stal ročník 2008 – 2009. Členky GK Šumperk zúročily každodenní dřinu a snažení a Jitka Machytková ji proměnila ve druhé místo. Do šestice vyhlašovaných se vešla i její sestra Lenka na 6. místě, sedmnácté skončila Marie Paraska, devatenáctá Anna Paraska, devětatřicáté pořadí patřilo Amélii Diňové a osmačtyřicátou příčku obsadila nejméně zkušená Valinka Navrátilová.

Ostrava - ZŠ K. Peterková 2. místo zdroj foto: GK Špk

Dalších pět závodnic bojovalo se sestavami vyšší obtížnosti v kategorii 2005 – 2007. Na Kláru Peterkovou tady čekalo 2. místo, když nestačila na Nelu Štěpandovou z GK Vítkovic. Sabinu Žandovou připravila v závěru závodu o třetí příčku gymnastka z TJ Třinec, a tak si odvezla nepopulární čtvrté místo. Úspěšná sestava Bereniky Diňové stačila na 7. místo, Adéle Osladilové na 11. místo a na 18. místě skončila Kačka Friedlová, kterou zradila bradla.

Gymnastický závodní maraton pokračoval 3. března v Pardubicích. Sportovní gymnastky z GK Šumperk přijaly pozvání na Memoriál Jana Hampla, který každoročně pořádá TJ Lokomotiva Pardubice. Zde se soutěžilo opět ve dvojboji bradla a kladina.

V kategorii 2. liga 2006 a starší opět zvítězila Vítkovická závodnice a s odstupem pouhé jedné desetiny za Pardubickou závodnicí se umístila na 3. místě Klára Peterková.

Pardubice bronzová děvčata zdroj foto: GK Špk

Bohužel se nevyvarovala školáckých chyb na bradlech a připravila se tak o lepší umístění. V kategorii ročníku 2006 – 2007 si Kateřina Friedlová již dala na hrubé chyby pozor a ziskem třetího místa si napravila Ostravský nezdar. Berenika Diňová také bojovala a s velmi těsným skóre od závodnice z Jičína obsadila 5. místo.

Pardubice M. Paraska zdroj foto: GK Špk

V ročníku 2008 – 2009 si pro svou bronzovou medaili na stupně vítězů vystoupila Marie Paraska a sestra Anna Paraska obsadila 6. místo. Do další kategorie ročník nar. 2009 – 2010 nastoupilo čtrnáct závodnic. Valerie Navrátilová se zasloužila o 5. místo a Michaela Janků vybojovala v konkurenci slušné 8. místo. V nejmladší kategorii ročníku 2010 a mladších se mezi jedenácti závodnicemi představila Markéta Hermannová, která se také velmi snažila a za své sestavy získala slušné bodové hodnocení, které ji zařadilo na pěkné, ale nepopulární čtvrté místo.

Pardubice tým GK Šumperk zdroj foto: klub

Devčata zatím novou sezónu zahájila slušnými výsledky a tak jim i jejich trenérkám patři gratulace k jejich povedené přípravě.

Autor: red.,D. Peterková, J. Žandová., zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

Ostrava - ZŠ J. Machytková        zdroj foto: GK Špk
Ostrava - ZŠ K. Peterková    zdroj foto: GK Špk
Ostrava - ZŠ S. Žandová       zdroj foto: GK Špk
Pardubice K. Friedlová            zdroj foto: GK ŠpkPardubice K. Peterková          zdroj foto: GK Špk

Další články z rubriky

HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 7:5

HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 7:5

Reportáž ze zápasu

HOKEJ: Hodonín vs Šumperk 4:3

HOKEJ: Hodonín vs Šumperk 4:3

Reportáž ze zápasu

HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 6:2

HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 6:2

Reportáž ze zápasu

Exkluzivní Fotogalerie

Keltský večer v Šumperku I.

Keltský večer v Šumperku I.

Fotek: 41
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku II.

Keltský večer v Šumperku II.

Fotek: 67
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku III.

Keltský večer v Šumperku III.

Fotek: 31
Přidáno: 04.03.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.