HC Salith Šumperk vs IHC Písek 9 : 2

05. března 2013 - 08:46

Hosté odjeli s pořádnou náloží

HC Salith Šumperk vs IHC Písek,foto:šumpersko.net

V pondělí 4.března pokračovalo další kolo play-out, tentokrát na domácím ledě Šumperku mezi domácím celkem a IHC Písek. Na stadion přišlo nebývale málo fanoušků možná i proto, že v předchozím kole dostali Draci pořádný výprask v Litoměřicích, kde dostali desítku. Ti, kteří nepřišli, se ošidili o výborný sportovní zážitek, Draci nadělovali. I když mají první ligu jistou, nenechali nic náhodě a již od prvních minut se do svého soupeře zakousli.

HC Salith Šumperk vs IHC Písek

Draci měli navrch a Písek působil opravdu ustrašeným dojmem. Tesařík na nic nečekal a hned ve druhé minutě tam šoupl píseckým jeden banán 1:0. Draci hráli s chutí a brankových příležitostí byla celá řada, ale pořád to tam ne a ne spadnout. V jedenácté minutě písecký Polodna nastřelil za modrou puk do útočného pásma tak nešťastně, že kotouč propadl Vajnerovi za jeho záda, stav byl srovnán na 1:1.

Tento omyl nevyvedl Draky z míry a v následující minutě prostřelil Sedlák vše, co mu stálo v cestě 2:1. Tlak byl obrovský. V případech, kdy měl Písek výhodu přesilové hry, tak ta v podstatě nebyla, protože si ani neškrtli a Draci je zcela vymazali z ledu. V 19.minutě zápasu tam píseckému brankaři poslal Finstrle další vizitku a bylo 3:1. Z tribuny se ozývalo: „My tam máme Vajnera, vy tam máte díru,“ a to bylo do slova a do písmene.

Puk se nesčetněkrát povaloval kolem brankové čáry a písecký golman nevěděl kudy kam. Ve druhé a třetí třetině pokračovali Draci v tréninkovém tempu a svého soupeře deklasovali vysokým vítězstvím 9:2.

Pokud by Draci hráli v takové pohodě jako s Pískem byli zcela někde jinde než jsou nyní. Torzo fanoušků ocenilo velmi dobrý výkon svého mužstva.

Fotogalerie ZDE

Sestavy:
Šumperk –
Vajner (30. Rozum) - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Navrátil - Plášek, Hlinka, Haas - Finsterle, Meidl, Cink - Červenka, Brunec - Prokopec, Skoumal, Langr

Písek - Halmoši (24. Škuta) - Drtil, Dvořák, Pavlíček, Kříž, Ruprecht, Semrád, Makovský - Heřman, Šperger, Kotrla - Polodna, Vlček, Kučera - Vaniš, Kubeš, Slavík - Markulinec

Třetiny: 3:1, 5:1, 1:0.
Branky a nahrávky: 2. Tesařík (Finsterle, Meidl), 12. Sedlák (Haas, Brunec), 19. Finsterle (Tesařík, Meidl), 24. Sedlák (Haas), 24. Prokopec (Skoumal, Langr), 29. Plášek (Haas), 35. Langr (Prokopec), 38. Brunec (Hlinka, Červenka), 58. Sedlák (Červenka, Plášek) - 11. Polodna (Kříž), 31. Vlček Rozhodčí: Přikryl - Lukš, WesleyVyloučení: 3:4 (navíc Semrád 10 min. naražení) Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 342 Střely na branku: 42:20

Autor: sol., foto:sumpersko.net