HOKEJ: Benátky n. Jizerou vs Šumperk 1:2 po s. n. (2:3)

27. února 2016 - 21:01

Třetí kolo u udržení se ve WSM lize

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperské hokejisty čekalo v sobotu 27. února další důležité utkání. Vraceli se do Benátek nad Jizerou, kde v pondělí 8. února získali velmi důležité body po vítězství 3:0. Na tento úspěch chtěli navázat. Což se jim nakonec podařilo.

Zápas sledovalo pouhých 320 diváků. Hostující Šumperk má další vítězství, připisuje si body. Marodkou zdecimovaný benátecký tým vytěžil pouze bod. Ve svém boji o čest nakonec domácí hokejisté dokonce vedli, když se trefil Ordoš, naštěstí vzápětí srovnal Jan Káňa a duel nakonec dospěl až do nervydrásajících nájezdů. Ty trvaly až do osmé série, několikrát už měly Benátky "mečbol", ale nakonec to byl Tomáš Sedlák, kdo rozhodl o šumperské výhře.

Podrobnosti: (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 54. Ordoš (Dlouhý, Pabiška) – 55. Káňa (Fořt, Holík), rozh. náj. Sedlák

HC Benátky nad Jizerou: Novotný (Vacek) – Havlín, Ulrych, Říha, Kalina, Jandejsek, Hubáček – Hrníčko, Černoch, Víšek – Ordoš, Pabiška, Dlouhý – Zachar, Král, D. Svoboda.

Salith Šumperk: M. Svoboda (Zelenka) – Sedlák, Gewiese, Bail, Puzič, Holík, Prokop, Horyna – Káňa, Fořt, Milfait – Brunec, Šimun, Haas – Hlinka, Plášek, Ostřanský – Hroch, Miškovský, Panna.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Salith Šumperk. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Tomáš Sedlák.

1. série: 0:0 Fořt (SUM) 1:0 Hrníčko (BEN)

2. série: 1:1 Káňa (SUM) 1:1 Černoch (BEN)

3. série: 1:1 Sedlák (SUM) 1:1 Ordoš (BEN)

4. série: 2:1Víšek (BEN) 2:2 Káňa (SUM)

5. série: 2:2 Hrníčko (BEN) 2:2  Káňa (SUM)

6. série: 2:2 Víšek (BEN) 2:2 Káňa (SUM)

7. série: 2:2 Pabiška (BEN) 2:2 Holík (SUM)

8. série: 2:2 Zachar (BEN) 2:3 Sedlák (SUM)

Zápas začal opravdu ve vysokém tempu, na první přerušení se čekalo tři minuty a na své první zákroky si počkali brankáři až do šesté minuty. Novotný v benátecké brance si jej připsal po střele Marka Baila. Benátky poprvé ohrozily bránu Šumperku o dvě minuty později. Ani jeden z týmů neměl výraznější převahu a dlouho diváci sledovali pasáž hry bez šance. V 11. minutě zůstal po nárazu na mantinel ležet benátecký Hrníčko, který odjel do kabiny s krvavým zraněním v oblasti obličeje. Ani jeden z týmů nevyužil svých šancí, z nichž největší měl hostující útočník Eduard Šimun, který orazítkoval břevno Novotného brány. V první třetině bylo k vidění dalších několik šancí, ale ani jeden tým neskóroval.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky vyzkoušely obě mužstva své útoky. Za domácí mohl vstřelit úvodní gól Tomáš Havlín, jehož střela z úhlu našla jen připraveného Svobodu a na druhé straně mohl potrestat Novotného špatný návrat do branky Brunec. Domácí brankář ale po dlouhém hledání našel puk mezi svými betony. I tato třetina se nesla ve znamení hry z jednoho konce kluziště na druhý, takže to podle hlav diváků vypadalo, že sledují tenisový zápas. Šumperk spoléhal na skvělou obranu a rychlé brejky, a využít jich mohl opět Tomáš Brunec, proti jehož střele se ale Novotný stačil přesunout. Dvě a půl minuty před koncem pálil od modré Marek Bail, jehož první střela letěla nad branku a při druhém pokusu se přihlásil o nejtvrdší střelu WSM ligy poté, co vysklil ochranné sklo za domácí brankou. Druhá třetina tak skončila předčasně.

Ve třetí třetině hosté začali diktovat tempo. V prvních pěti minutách výrazně přehrávali domácí a svým tlakem si vynutili přesilovku 5na3. Domácí obrana v čele s Filipem Novotným však odolala. První gól domácích si připsal Jan Ordoš, jenž si vychutnal brankáře a celou šumperskou obranu a nekompromisně zakončil střelou nad bezmocného Svobodu. Ihned poté orazítkoval benátecký Hrníčko tyčku a z rychlého protiútoku vyrovnal stav utkání Jan Káňa. V závěru třetiny drželi hosté souvislý tlak v benáteckém obranném pásmu, ale gól již nepřidali.

V prodloužení se oba týmy spoléhaly na střely od modré čáry, ale s blížícím se koncem se zvyšoval počet soubojů, a tím i více možností k rychlému protiútoku. Prodloužení však vítěze neurčilo, a tak o druhém bodu rozhodovaly nájezdy, které dospěly až do osmé série, ve které vystřelil šumperským Drakům druhý bod Tomáš Sedlák.

Autor: red, h. s. V. Novotná