HOKEJ: Brno vs Šumperk 3:1

27. ledna 2024 - 14:12

Reportáž ze zápasu

Draci Šumperk zdroj: archiv

Páteční večer patřil trochu netradičně hokeji. Svěřenci Tomáše Sedláka zajížděli v rámci předehrávky 33. kola na led brněnské Techniky, které rozhodně měli co vracet. Dvakrát Draci s Technikou prohráli a dvakrát se proti ní dokázali prosadit jenom jednou. A nic se na tom nezměnilo ani nyní. Šumperk tahal celý zápas za kratší konec lana, kdežto Technika si šla jednoznačně za vítězstvím. Neoblíbený protivník povolil Drakům opět jenom jednu trefu a zaslouženě zvítězil 3:1.

Technika Hockey Brno - Draci Pars Šumperk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Benýšek (Martinec), 29. Vach (T. Handl), 60. T. Pigl (Pospíšil) – 42. Danielčak (Pěnčík, Müller). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Jurčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání skvěle. Výborným pohybem se lehce dostávali do útočného pásma a hostující Draky téměř k ničemu nepouštěli. I přes výraznou převahu se ale Technika dlouhou dobu nedokázala prosadit. Většina slibných pokusů totiž ztroskotala na fantastickém Irglovi. To šumperští hokejisté se do první vyloženější šance dostali až v 16. minutě. Během přesilové hry zkoušel Jozef Danielčak nadvakrát překonat Michala Šurého, avšak neúspěšně. A právě v tomto okamžiku se opět potvrdilo nepsané pravidlo nedáš, dostaneš. Tomáš Martinec zachytil ve vlastním oslabení špatnou rozehrávku Draků a po rychlém úniku zkusil zakončit. Hostující gólman sice kotouč vyrazil, ale pouze na hokejku Karla Benýška, jehož dorážka už za brankovou čárou skutečně skončila.

Šumperský tým tak na začátku druhého dějství ztrácel na domácí Techniku jednu trefu. Jenomže aby tuto ztrátu mohl smazat, musel svůj herní projev zlepšit. To se ale Drakům úplně nepovedlo. Hostující celek měl obrovské problémy udržet se v útočném pásmu na delší dobu a něco vymyslet. Nápomocné tentokrát nebyly ani nabídnuté početní výhody. Svěřencům Tomáše Sedláka zkrátka nevycházelo vůbec nic. A ve 29. minutě si šanci na zisk nějakých bodů o to víc zkomplikovali. Nedovolený zákrok Jozefa Danielčaka potrestal Martin Vach, který do prázdné brány dorazil střelecký pokus Tobiáše Handla.

Ve závěrečné třetině už Draci neměli co ztratit, a tak se do ní vrhli po hlavě. Ve 42. minutě vrátil hostující mužstvo zpět do hry Jozef Danielčak, který sklepl Pěnčíkovu dělovku od modré mimo dosah brněnského gólmana. Šumperk po kontaktní brance ožil a na soupeře začal zvyšovat tlak. Jenomže k vyrovnání týmu pořád chyběla přesnější koncovka. Technika statečně bránila těsný náskok až do posledních minut a při šumperské powerplay zasadila definitivní úder. Šestnáct vteřin před koncem zápasu trefil Tomáš Pigl střelou přes celé kluziště prázdnou klec, čímž rozhodl o vítězství 3:1.

Řekli po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Dnes se mi to hodnotí hrozně těžko. Dokud si někteří hráči neuvědomí, že hrají za Šumperk a že mají vůbec tu možnost hrát ve vlastním městě hokej, tak ty zápasy vyhrávat nebudeme. Vím, že je nás trošku méně a možná nám i dochází síly, ale není možný, aby nás dvě třetiny soupeř přehrával a ve třetí třetině to najednou začne zase fungovat. Fungovalo to s Hodonínem a dnes to taky tak nějak začalo fungovat až ve třetí třetině. Proč takto nehrajeme celých šedesát minut? Jak je možné, že přijedeme na Techniku, víme, co chceme hrát, ale v zápase tam z toho není vůbec nic. Místo toho děláme přesný opak. Chceme hrát jednoduchý hokej u soupeře ve třetině, a to tam prostě není. Pak máme čtyři přesilovky a během nich vystřelíme pouze pětkrát na bránu a ještě inkasujeme. Tohle jsou věci, které už ty kluky prostě učit nemůžeme. Strašně mě to štve.“

Martin Stloukal (Technika Hockey Brno): „Musím říct, že kondičně a fyzicky to bylo vyrovnané utkání po celých šedesát minut. Mám ale takový dojem, že jsme měli trochu více ze hry. Měli jsme více šancí a dokázali jsme vyhrávat i osobní souboje, což si myslím, že bylo dnes rozhodující. Já osobně jsem velmi potěšen, že hráči takto silově dokážou soupeře přetlačit.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ

Draci Šumperk                          zdroj: archiv