Teplota: 10 / 3 - Přeháňky-Déšť

Teplota: 13 / 2 - Oblačno

HOKEJ:ČEZ Motor České Budějovice vs Salith Šumperk 3:4

19. března 2014 - 20:27

Skvělé! Draci zvládli utkání v Budějovicích a pojistil si prvoligovou příslušnost

logo Draků

Po důležité sobotní výhře s Berounem, zavítal ve středu 19.března Salith Šumperk na jih Čech do Českých Budějovic, aby se pokusil zachránit prvoligovou příslušnost.

Šumperk začal skvěle, už ve třetí minutě proměnil šanci Lukáš Žálčík. Ale stav 1:0 pro Salith platil pouze do 20. minuty, kdy vyrovnal Skuhravý. Nerozhodné skóre svítilo na výsledkové tabuli také po druhé třetině, během které za Draky skóroval Patrik Moskal.

Závěrečná část chvíli čekala na autora branky, nakonec svůj druhý gól přidal Lukáš Žálčík. Salith poté unikl do trháku 4:2, to slavil přesný zásah Marek Haas. I když Jihočeši ještě stačili snížit, Draci pod vedením Radka Kučery, udrželi těsné skóre 4:3.

Zisk tří bodů na ledě Motoru má hodnotu převelikou, Draci jsou definitivně mimo dosah sestupových příček!

Podrobnosti:Třetiny:1:1,1:1,1:2.

Branky a nahrávky:20.Skuhravý (Pšurný, Rob), 38. Pšurný(Kasík, Vráblík), 59.Pšurný (Rob, Kuchejda)–3.Žálčík (Geweise), 30.Moskal (Popelka), 49.Žálčík (Popelka, Brunec), 58.Haas (Moskal, Půhoný). Rozhodčí:Úlehla – Kis, Svoboda Využití:1:1 V oslabení:0:0 Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4 .

Č.Budějovice:Halmoši – Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Růžička, Platil, Pavlíček – Melka, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Bárta, Šperger, Ferebauer

Šumperk:Štůrala – Starý, Holík, Tesařík, Sedlák, Novotný, Gewiese – Půhoný, Skoumal, Haas – Cink, Moskal, Staněk – Popelka, Žálčík, Brunec – Chomič, Langr

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): "Jsme zklamáni, protože se nám nepovedlo navázat na výkony z venkovních zápasů. Soupeř v první třetině párkrát zahrozil dva na jednoho nebo tři na dva a od toho se odvíjelo celé utkání. Sice se nám povedlo proměnit jednu dvojnásobnou přesilovku, ale měli jsme skórovat i v té druhé. V závěru jsme mohli třikrát skórovat. Naši hráči ale pod tlakem dělají neuvěřitelné chyby."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Vezeme tři body, takže se mi zápas hodnotí dobře. Začátky třetin se nám povedly, ke konci jsme ale dělali zbytečné fauly a soupeř to potrestal. Závěrečnou třetinu jsme zvládli dobře takticky, i když nás domácí mačkali."

Autor: red.,h.s.