HOKEJ: České Budějovice vs Šumperk 7:0

10. listopadu 2015 - 07:33

Draci dostali sedm branek a znovu nebodovali

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Dvacátým kolem pokračovala WSM liga, ve kterém zamířili šumperští hokejisté na led Motoru. Tentokrát je přivítal jeden z favoritů soutěže, konkrétně České Budějovice.

Domácí diktovali tempo hry od prvních okamžiků, ještě v první minutě se trefil Straka, aby Motor nakonec vedl po první třetině 3:0. Jihočeši se činili i v prostřední části, během ní se prosadili Mucha, Švíhalek a hattrick dovršil kanonýr Straka. Budějovičtí drželi před třetí třetinou pohodlný náskok 6:0. V posledních dvaceti minutách přidal Motor ještě gól navrch a nakonec bere jasné vítězství 7:0. Draci znovu končí bez bodů a snažit se musí ve středu doma proti Přerovu.

Podrobnosti:Třetiny: 3:0, 3:0, 1:0.

Branky a nahrávky: 1. Straka (Suchánek, Marek), 7. Straka (TS), 12. Švihálek (Žálčík), 25. Mucha (Pajič, Mikyska), 29. Švihálek (Žálčík, Chovan), 34. Straka (Heřman), 46. Rob (Straka, Heřman). Rozhodčí: Grech – Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 4745. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 7:0.

Č.Budějovice: Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Babka, Pajič, Chovan – Marek, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Kuchejda, Mikyska, Prokeš

Šumperk: Svoboda (29. Zelenka) – Holík, Drtil, Prokop, Sedlák, Zdráhal, Roupec, Petira – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Ostřanský, Kaut, Šimun – Hroch, Půlpán

tabulka zdroj h.s.

Řekli po zápase:

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Tyhle zápasy po přestávkách nemám rád, člověk nikdy neví, co od toho má očekávat. Naštěstí jsme dali góly hned na začátku, Bláha nás podržel a pak už jsme zápas kontrolovali a zaslouženě vyhráli.“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Domácí nás během celého utkání prakticky k ničemu nepustili, navíc vstup do zápasu byl špatný. Takový mančaft když odskočí o tři góly, tak je vlastně hotovo. Osobní souboje, kombinace... nepředvedli jsme vůbec nic.“

Autor: red., h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv