HOKEJ: Draci porazili v Edenu Slavii!

21. listopadu 2015 - 20:26

HC Slavia Praha vs Salith Šumperk 5:4

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští hokejisté dovezou z Prahy bod, a to v zápase, který mohl skončit jak tříbodovou výhrou domácích, tak i Draků. Ti do zápasu v sobotu 21. listopadu naskočili ve třech formacích a odvedli srdnatý výkon, ve kterém třikrát smazali náskok soupeře, na začátku třetí třetiny pak dokonce Zdráhal poslal Šumperk do vedení.

Domácím se podařilo srovnat, a když v 55. minutě neuznal rozhodčí Drakům gól, došlo na prodloužení. V něm chvíli před koncem domácí rozhodli o své výhře, ale i tak se Šumperku podařilo navázat na vítězství s Prostějovem!

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 2:3, 1:1 - 1:0.

Branky a nahrávky: 17. Šafránek (Micka, Pavlin), 28. D. Hruška (Pavlin, Bahenský), 34. Robinson (Šafránek), 50. Markovič (Knot, Šafránek), 65. D. Hruška (Mikulík, Hraško) – 22. Fořt (Vrdlovec, Milfait), 33. Petira (Brunec, Zdráhal), 37. Drtil (Vrdlovec), 41. Zdráhal (Drtil, Fořt). Rozhodčí: Krob - Rozlílek, Bosák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 1352. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4. 5:4

Slavia: Král - Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot, Adam - Bahenský, Mikulík, D. Hruška - Robinson, Šafránek, Markovič - Kubica, Kašpařík, Čermák - Jiránek, Jurík, Micka.

Šumperk: Svoboda - Pužič, Drtil, Gewiese, Sedlák, Holík, Petira, Zdráhal - Milfait, Vrdlovec, Fořt - Ostřanský, Šebek, Půhoný - Brunec, Plášek, Hroch.

HC Slavia vs Salith Šumperk

V brance Slavie tentokrát nastoupil Král, který měl proti poslednímu celku WSM ligy celkem dost práce. Šumperk totiž nepostrádal potřebnou drzost a na začátku zápasu dokázal před slávistickým brankářem několikrát zahrozit. Nebezpečnější přesto byli sešívaní. Po přihrávce Robinsona nastřelil Markovič v 8. minutě tyčku, následnou dezorientaci hostujícího gólmana nedokázali slávisté využít.

Další velkou šanci měl po ubráněném oslabení Jiránek, jeho samostatný únik a kličku do bekhendu ale zmařil brankář Svoboda. Na druhé straně to několika nepříjemnými střelami zkoušeli hosté, Král byl ale vždy na správném místě. Opět tak dostali možnost slávisté a tentokrát už domácí diváci zdvihali ruce nad hlavu. Krásnou individuální akci předvedl David Šafránek. Slávistický útočník se nejdříve na levém kruhu zbavil obránce a poté dokázal puk zasunout mezi Svobodovy betony, přestože byl faulován.

Šumperk se ale nenechal zlomit a do konce třetiny několikrát roztrpčil domácí střídačku. Dobrou palebnou pozici měl například Fořt, Král ale zůstal nepřekonaný. Co se hostům nepovedlo do konce třetiny, vyšlo na začátku té druhé. A byl u toho znovu Tomáš Fořt, který dostal přesnou přihrávku zpoza branky od exslávisty Vrdlovce a v ideální pozici se před Králem nemýlil.

Draci se ale z vyrovnání neradovali dlouho. Ve 28. minutě našel Pavlin krásnou přihrávkou od modré čáry Davida Hrušku a sešívaný forvard střelou z otočky procedil puk do sítě. Hosté srdnatně bojovali dál a díky své aktivitě si vysloužili přesilovku. A v té dokázali znovu srovnat. Tečovanou střelu od modré vyrazil Král jen k Michalu Petirovi, který neměl mezi kruhy problém s přesnou střelou do slávistické klece.

Gólová přestřelka pokračovala dál, protože hned o minutu později si vzali slávisté vedení zpět. Přehlídku individuálních schopností doplnil tentokrát Nathan Robinson. Kanadský útočník si s pukem perfektně vybruslil mimo hostující beky a následně prostřelil Svobodu mezi betony. Ničemu ještě ale nebyl ve druhé třetině konec. Šumperk totiž ve 37. minutě dokázal opět - už potřetí - srovnat. Tomáš Drtil zkusil v nouzi střelu spíše na náhodu, domácí gólman Král měl ale bohužel zakrytý výhled a nestačil vůbec zareagovat.

Ještě studenější sprcha skropila domácí hráče hned po druhé přestávce. Mezi kruhy nikým nehlídaný Jan Zdráhal totiž poslal hosty poprvé v zápase do vedení. Sešívaní pochopili, že je zle. Stoupající útočný tlak vyústil v obrovskou příležitost Robinsona, který se prokličkoval obranou a překonal i brankáře Svobodu, přes obětavé beky hostů ale nepropálil puk do sítě.

Vyrovnání tak zařídil až nejproduktivnější hráč sešívaných Jaroslav Markovič. V podání slovenského útočníka to byla v 50. minutě další výborná individuální akce. Markovič si vybruslil od zadního mantinelu před Svobodu a rychlou střelou uklidnil domácí publikum. Diváci následně vybičovali slávistické hráče k urputnému tlaku. Další gól mohl za chvíli přidat Micka, ale Svoboda předvedl skvělý zákrok.

Síť tak na druhé straně rozvlnili opět hosté, bohužel pro Šumperk rozhodčí branku neuznal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Slávisté pak marně tlačili a snažili se rozhodnout ještě před uplynutím třetí třetiny, srážela je ale špatná rozehrávka. Až v prodloužení tak sešívané zachránil druhou brankou v zápase David Hruška.

Pavel Hynek (HC Slavia Praha): "Podali jsme špatný výkon, čímž nechci snižovat kvality soupeře. Šumperk předvedl houževnatý a bojový výkon. Z naší hry jsem ale zklamaný. Dva dny jsme se připravovali na to, jak na ně vlítneme a budeme agresivně napadat, ale to jsme vůbec nepředvedli."

Milan Mazanec (Hokej Šumperk 2003): "My jsme v Edenu mohli jenom překvapit a nakonec jsme donutili hrát Slavii naplno, což je obrovský úspěch. S omezenou sestavou jsme podali výborný výkon, a to hlavně díky jednoduchému hokeji. Střelba na bránu, stínění, jednoduchý přechod ze třetiny, to vše se nám dařilo. Bohužel se nám nevyplatily souboje jeden na jednoho, což je právě to, v čem Slavia exceluje."

Autor: red.,h.s.,J. Slunečko