Teplota: 7 / 1 - PoloJasno

HOKEJ: Draci vyhráli! Přetrhli šňůru zmarů

25. října 2015 - 13:44

Salith Šumperk vs AZ Havířov 5 :2

Šumperk - Salith Šumperk vs AZ Havířov - domácí celek slaví 2:1 foto: sumpersko.net

Sedmnácté kolo WSM ligy znamená pro domácí celek Salith Šumperk mimořádně důležitý zlom. Konečně se podařilo přerušit smolnou šňůru proher před domácími fanoušky.

Salith Šumperk foto: sumpersko.net

V sobotu 24. října přivítali Draci soupeře z Havířova. Celek AZ chtěl navázat na předchozí výhru s Ústím nad Labem.

AZ Havířov foto: sumpersko.net

Podle předpokladů nastal útočný styl hokeje, který už ve 2. minutě podpořila domácí přesilovka. Početní výhoda draků nejdříve nevypadala vůbec dobře, ale v jejím závěru se na modré čáře napřáhl David Roupec, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Matouška – 1:0.

Salith Šumperk vs AZ Havířov - 1:0 foto: sumpersko.net

Na startu 12. minuty ovšem inkasoval trest šumperský Tomáš Kaut. Václav Meidl tečoval před Danielem Zelenkou nahození Antonína Pechance a vyrovnal – 1:1.

Salith Šumperk vs AZ Havířov - 1:1 foto: sumpersko.net

Jenže remíza nesvítila na tabuli ani půl minuty. Na modré čáře vypálil Jan Zdráhal a poslal Šumperk zpátky do vedení o jeden gól – 2:1.

Salith Šumperk vs AZ Havířov - 2:1 foto: sumpersko.net

Ve druhé třetině se prosadil odchovanec Tomáš Drti, když nečekanou otočkou kolem vlastní osy zakončil naprosto přesnou střelou mezi Matouškovy betony – 3:1. Petr Kanko po sporné situaci v ohledu na postavení mimo hru dokázal AZet znovu přiblížit k vyrovnanému stavu – 3:2. Avšak domácí se kousek po polovině základní hrací doby radovali ještě jednou, tvrdou střelu Tomáše Fořta ukázkově uklidil do klece Daniel Vrdlovec – 4:2.

Závěrečná část přinesla konečně vítězství Draků v její poslední minutě. Do úniku dvou hráčů na samotného gólmana se dostali Daniel Vrdlovec a Tomáš Brunec, přičemž druhý jmenovaný pěkně zavěsil puk do pravé části klece – 5:2.

FOTOGALERIE: Salith Šumperk vs AZ Havířov

Salith poprvé v sezóně dokázal doma zvítězit a dotahuje se na bodově na třináctý Most. Salith Šumperk – AZ Havířov 5:2.

Salith Šumperk vs AZ Havířov foto: sumpersko.net

Podrobnosti: Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0.

Branky a nahrávky: 4. Roupec (Holík, Plášek), 13. Zdráhal (Kaut, Milfait), 22. Drtil (Milfait, Fořt), 34. Vrdlovec (Fořt, Sedlák), 60. Brunec (Vrdlovec) – 13. Meidl (Pechanec, Mazanec), 28. Kanko (Korím, Mazanec). Rozhodčí: Šutara – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 741. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. 5:2.

Šumperk: Zelenka – Holík, Roupec, Sedlák, Petira, Zdráhal, Drtil, Prokop, Bažant – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Hroch

Havířov: Matoušek – Mazanec, Lenďák, Krisl, Bahounek, Korím, Peslar, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Němec, Štumpf – Rimmel, Meidl, Kotala – Matějek

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: „Jsme obrovsky rádi, že jsme dneska konečně vyhráli doma, ale nemůžeme na nic čekat a jedeme v zápasech dál. Dnes se nám podařilo využít šance, což se ve všech domácích zápasech rozhodně nedařilo. Pokaždé, když se nám Havířov výsledkově přiblížil, stačili jsme znovu odskočit, což bylo velmi důležité. Hodně nám pomohlo, že Daniel Zelenka chytil ve třetí třetině trestné střílení, dneska ho musím pochválit, předvedl parádní výkon. O spekulacích, zda se vrátí do šumperského dresu brankář Miroslav Svoboda, bych zatím nechtěl polemizovat. Stejně tak o své rezignaci. Mohu potvrdit, že jsem ji nabídl, ale více bych to rozebírat nechtěl, jde o záležitost klubu. Musíme se teď připravit na tři venkovní zápasy, dva z nich hrajeme ve dvou dnech, takže se na ně musíme pořádně nachystat.“

Štefan Mikeš, trenér AZ Havířov: „Jeli jsme do Šumperka s tím, že chceme tři body, měli jsme za úkol vrátit soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu. Bojovalo se, ale hra nebyla tolik organizovaná, šlo o spíše intuitivní hokej. Oba týmy si vypracovaly dostatek šancí, kdybychom je využili, klidně jsme mohli zvítězit. Draci byli malinko šťastnější v zakončení, takže vyhráli. Hokej se hraje na góly, těch dal více Šumperk. Důležitým zlomem zápasu byla třetí branka do naší sítě, pak už se domácí snažili vedení v klidu udržet a pro nás to bylo těžké.“

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net

Šumperk - Salith Šumperk vs AZ Havířov - domácí celek slaví 2:1     foto: sumpersko.net