HOKEJ:HC Benátky nad Jizerou vs Salith Šumperk 2:0

11. února 2014 - 22:09

V padesátém kolem se radují Benátky

ilustrační snímek zroj foto:archiv

V úterý 11.února odcestovali Draci do Benátek nad Jizerou. Posunutí hracího dne 1.hokejové ligy o den dřív si vynutil středeční program na olympiádě v Soči.

Diváci čekali na branku téměř do konce první třetiny. Díky gólu Jonáka, patřilo domácím vedení 1:0. Chudá na brankové chvíle byla také druhá třetina, kdy nepadl za záda gólmanů žádný puk. Červené světlo se objevilo na prahu 48.minuty, kdy domácí tým znovu uspěl díky Skalickému a stav se upravil na 2:0.

Hostující Šumperk tvořil pro sebe řadu možností, ovšem branky z nich nepadaly. Benátky nad Jizerou uhlídaly Schwarzovi čisté konto. Podrobnosti:Třetiny:1:0,0:0,1:0.

Branky a nahrávky:15. Jonák (Zacha),48. Skalický (Skořepa) Rozhodčí:Bejček, Schmejkal–Guth,Rittich. Vyloučení:7:6. Diváci:250. Střely na branku:33:37.

Benátky n.J.:Schwarz-Ulrych, Říha, Jánošík, Kajínek, Pabiška, Pyrochta, Jandejsek–Bárta, Zacha, Jonák–Krejčík, Skořepa, Klimt–Skalický, Dušek, Špaček–Dlouhý, Vařecha, Kica

Šumperk:Štůrala–Starý, Holík, Pastor, Dudáš, Gewiese, Novotný–Půhoný, Plášek, Haas–Žálčík, Moskal, Staněk–Sedláček, Semorád, Brunec–Kucsera, Kolouch, Skoumal–Langr, Cink.

Přestože Benáteckým prakticky již o nic nejde a play off mají jisté, hráli především o dobrou pohodu před blížícími se vyřazovacími boji. To Šumperk takovou pohodu nemá, neboť potřebuje každý bod. V první třetině vypálili Benátečtí na Štůralovu branku dohromady patnáct puků, šumperský gólman byl v ohni střel a působil jistým dojmem. Vyznamenal se třeba proti velké příležitosti Dlouhého, jenž nedokázal ležícího gólmana překonat. V 15.minutě se Benátky poprvé radovaly ze vstřeleného gólu.

Druhá třetina byla z obou stran na střely chudší. Na trestnou lavici putovalo několik hráčů z obou stran, v přesilových hrách se oběma soupeřům nedařilo vytvořit si nějakou vážnější příležitost.

Třetí třetina patřila spíše hostům, kteří pálili ze všech pozic a výsledkem bylo dvacet úspěšných zákroků Marka Schwarze, což znamená v průměru jeden zásah na minutu. Ale příležitosti měly i Benátky. Nejzkušenější bek hostí Holík chyboval na útočné modré a do brejku vyrazil Skořepa se Skalickým. Prvně jmenovaný rozhýbal Štůralu a touš do sítě dorazil dojíždějící Daniel Skalický-2:0. Benátky tak přidaly v přesilovce soupeře druhý gól.

Autor: red.,hokejsumperk