HOKEJ:HC Benátky nad Jizerou vs Salith Šumperk 3:0

17. listopadu 2015 - 09:55

Draci opět neskórovali

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští hokejisté odjížděli v pondělí 16. listopadu do Benátek nad Jizerou se snahou zlomit nepříznivou sérii proher. Ani v tomto případě se jim nedařilo a připisují si další prohru.

Dlouhou dobu přitom draci drželi domácí střelce na uzdě, zvláště díky výbornému Miroslavu Svobodovi, ale směr zápasu udala první branka duelu. Tu vstřelil domácí útočník Dlouhý a první formace pak navíc přidala i uklidňující pojistku, když se trefil Jonák. Vzhledem k domácímu vítězství mosteckých hokejistů s Českými Budějovicemi tak bohužel ztráta na Most narostla již na sedm bodů.

tabulka zdroj:h.s.

Podrobnosti:Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 38. Dlouhý (Lakatoš, Jonák), 52. Jonák (Lakatoš, Dlouhý), 59. Ordoš (Volf). Rozhodčí: Horinek - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 256. Střely na branku: 34:25.

Benátky n.J.: Hosnedl – Říha, Čermák, Kurka, Havlín, Trška, Ulrych – Dlouhý, Lakatoš, Jonák – Ordoš, Volf, Špaček – D. Svoboda, Matějček, Hrníčko – Huňa, Havlas, Paločko. Trenér: Čelanský.

Šumperk: Svoboda – Prokop, Sedlák, Petira, Holík, Roupec, Puzič, Zdráhal – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Šebek, Ostřanský – Brunec, Plášek, Haas – Hroch. Trenér: Mazanec.

HC Benátky nad Jizerou vs Salith Šumperk

Hned na začátku první třetiny byla nabídnuta přesilová hra domácím po hákování hostujícího Zdráhala. Benátky si dokázaly vytvořit patřičný tlak, avšak ani jeden z pokusů nebyl přecezen přes brankáře Svobodu. Jenže po skončení prvního trestu přišel pro Šumperk další za příliš mnoho hráčů na ledě a Benátčané mohli tedy pokračovat ve svém předchozím tlaku. Avšak ani tentokrát z toho branka nebyla. Šumperk byl poněkud zaskočen, a tak domácí pokračovali v tlačení soupeře i nadále. Vybojovali si další faul, když Haas hákoval, nicméně i přes střely Špačka, Kurky, Čermáka, Lakatoše nebo Tršky se skóre nijak nezměnilo. První třetina viděla také menší šarvátku, za kterou následně šli pikat šumperský Sedlák a benátský Dlouhý, který ještě dostal dvě minuty za sekání. Tato přesilovka pomohla Salithu trošku se oklepat z převahy Benátek a další trest, když se Říha provinil krosčekem, dokonal obnovení šumperské síly.

Druhá třetina začala vlažněji, přestože Benátky měly početní výhodu, tak tentokrát si příliš gólových šancí nenašly. Výhodu poskytl hostům Dlouhý, když přidržel jednoho z protihráčů, ale Šumperk touto příležitostí pohrdl. Ve 29. minutě se dostal velmi blízko ke gólu Říha, který pálil od modré na Svobodu, avšak našel jen jeho betony a stejně tak dopadl i dorážející Huňa, nicméně si alespoň Benátčané vybojovali faul, vysoká hůl Šebka. Jenže brankáře Svobodu nepřekovala ani Havlínova dělovka od modré s dorážkou Ordoše, ani před brankou Dlouhého s Říhou. Po té se hra opět uklidnila při vyloučení benátského Hrníčka za držení. Po návratu Hrníčka na led se jeho celek dostal do obrovské příležitosti. Špaček objel branku a nabil Trškovi, kterého pokus vyrazil hostující brankář vedle sebe. Volf následně dorážel z těžké pozice avšak do zívající téměř odkryté brány, jenže nedokázal puk dostatečně zvednout přes položenou hůl Svobody. Ve 37. minutě přišel další trest pro hosty za sekání Šebka. Nejprve sice souhra Lakatoše s Dlouhým opět ztroskotala na vynikajícím Svobodovi, avšak druhá souhra první formace byla již úspěšná, na jejímž konci stál Adam Dlouhý, 1:0. V poslední minutě třetiny měli domácí šanci ještě navýšit své skóre, když při výhodě hostů nepřesná domluva málem zapříčinila další gól, jenže puk těsně proklouzl okolo branky.

Do třetího dějství Benátčané vstoupili s jasnou touhou konečně urvat utkání a svého soupeře patřičně tlačili. Šumperský Plášek si však dokázal najít cestičku v benátské obraně, ale jeho střela šla mimo. Následně dostal trest za držení Brunec a to Benátčany opět podpořilo v převaze, jenže opět zde byl skvělý Svoboda. Před koncem trestu se ještě do úniku dostal Ostřanský, ale Hosnedl byl připraven. V 50. minutě měl šanci i domácí Vít Jonák, ale tentokrát to ještě nevyšlo. Reparát spravil o dvě minuty později, když bekhendovou střelou překonal hostujícího gólmana. Benátkám to dodalo klidu a rozvážnosti, hru si patřičně kontrolovali a nechtěly soupeře k ničemu vážnějšímu pustit. Ke konci třetiny si hosté vyžádali time-out, po kterém se na led vydalo šest hráčů. Jenže Šumperk nedokázal mít kotouč dostatečně pod svou kontrolou, a tak Volf s Ordošem ujeli k nehlídané brance, Jan Ordoš si poradil s bránícím hráčem a zpečetil benátskou výhru gólem do prázdné brány.

Autor: red., h.s., M. Nová