HOKEJ:HC Benátky nad Jizerou vs Salith Šumperk 4:1

08. září 2014 - 23:34

Drakům se start sezóny nezdařil

logo Draků

Šumperští hokejisté v úvodním kole 1. ligy podlehli v pondělí 8. září Benátkám nad Jizerou 1:4.

Salith Šumperk ve středních Čechách prohrával již po 14. minutách 0:2. V 16. minutě se povedlo snížit Michalu Veleckému, který bohužel vstřelil také jediný gól Šumperka v tomto zápase. Na 1:3 zvýšil za domácí tým Krejčík a poslední branku zápasu dal opět domácí hráč Vít Jonák. Draci měli plno šancí, ale fantasticky chytajícího Lukáše se jím povedlo překonat pouze jednou.

Podrobnosti:Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Jonák (Ulrych, Vařecha), 14. Dlouhý (Jandejsek), 32. Krejčík (Kolmann, Špaček), 55. Jonák (Skalický, Mikyska) – 16. Velecký (Vrdlovec). Rozhodčí: Škrobák – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Kajínek trest ve hře (ZHK). Využití: 1:0. Diváci: 220. Střely na branku: 48:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Benátky nad Jizerou: Lukáš – Říha, Kajínek, Šimek, Kolmann, Jandejsek, Ulrych, Pabiška – Krejčík, Skořepa, Špaček – Maďar, Miškovský, Vařecha – Dlouhý, Mikyska, Bittner – Jonák, Skalický.

Salith Šumperk: Koutský – Sedlák, Gewiese, Holík, Drtil, Novotný, Slavík, Beneš – Berger, Moskal, Staněk – Žálčík, Plášek, Haas – Velecký, Vrdlovec, Vávra – Kužílek, Vachutka, Brunec.

Vladimír Čermák, trenér HC Benátky nad Jizerou: „Šumperk byl dobrý soupeř, který má ve svém středu zkušené hráče. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, byli jsme však úspěšnější v koncovce. Ve třetí třetině už jsme měli hru pod kontrolou. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli.“

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: „Vstup do zápasu jsme měli lepší, bohužel jsme ale nevstřelili branku. Dostali jsme dva góly z tečovaných střel. Brzy jsme se ale zvedli a snížili. Opět jsme ale dostali smolný třetí gól. Ve třetí třetině jsme tlačili, byli jsme však bezzubí. Čtvrtá inkasovaná branka nás poslala ještě více dolů.“

Šumperk si může napravit reputaci již ve středu 10. září na domácím ledě proti Ústí nad Labem.

Autor: red.,h.s.