HOKEJ: HC Most vs Salith Šumperk 3:2

30. listopadu 2015 - 22:16

Draci v Mostě ztratili vedení 2:0

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští hokejisté v pondělí 30. listopadu bohužel v Mostě zlepšenou formu nepotvrdili. Na ledě severočeského soupeře vedli po úvodních dvacetiminutách 2:0 zásluhou Jana Milfaita a Tomáše Drtila, domácí ale postupně dokázali zlomit výsledek ve svůj prospěch.

Osudovou se stala hlavně 53. minuta, kdy Marek Baránek dvěma slepenými góly dokonal obrat na 3:2 z pohledu mosteckého klubu. Ten pak v závěru, i díky tvrdší hře na hranici pravidel, uhájil. Draci tak o bod padají zpět na poslední místo tabulky. Ve středu je čeká rozjetá jihlavská Dukla.

Podrobnosti: Třetiny: 0:2, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 34. Válek (Hora, J. Doležal), 53. Marek Baránek (Havlíček), 53. Marek Baránek (J. Doležal, Válek) - 10. Milfait (Fořt), 20. Drtil (Holík, Vrdlovec). Rozhodčí: Grech - Kokrment, Malý. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 180. Střely na branku: Průběh utkání: 0:2, 1:2, 3:2.

Most: Petrásek – Hora, Cvrk, Marek Baránek, Chaloupka, Strejček, Sklenička, Havelka – Válek, Tauš, J. Doležal – Kubinčák, Havlíček, Jurčík – Smolka, Gerhát, Rindoš – Martin Baránek, J. Procházka

Šumperk: Svoboda – Puzič, Drtil, Holík, Bail, Gewiese, Zdráhal, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Půhoný, Ostřanský, Šebek – Brunec, Šimun, Hroch – Panna, Pipek

Odpočatost týmu se projevila hned v první třetině, ve které měli hosté více ze hry, a hlavně se dvakrát i střelecky prosadili. Domácí dlouho stěží bránili výpady šumperských hráčů, ti měli lepší pohyb i důraz a několik velkých šancí. První gól pak v desáté minutě po krásné přihrávce Tomáše Fořta vstřelil Jan Milfait, který nadvakrát překonal domácího Petráska.

Miroslav Svoboda na druhé straně mostecké výpady, pokud k němu spoluhráči nějakou šanci propustili, řešil velmi pečlivě a jistě. Druhý gól pak přidal Šumperk v závěru třetiny, kdy dohrával přesilovku a Tomáš Drtil od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do kabin tak šli Draci s vedením 2:0, na což domácí celek reagoval zlepšenou hrou. V prostřední části hry tak byl k vidění podstatně vyrovnanější hokej, Most si navíc vytvářel i velmi nebezpečné šance. Svoboda mnohé pokryl, ale na ránu Lukáše Válka z bezprostřední blízkosti, kdy mostecký hráč zůstal na brankovišti zcela volný, reagovat již nestačil. Víc branek ale Most do konce třetiny nepřidal. Protože ani Šumperk s výsledkem nehnul, šlo se do kabin opět za šumperského vedení, byť již jen jednogólového. V úvodu třetí třetiny pak domácí rozezvučeli tyč Svobodovy branky. V páté minutě domácí faulovali a Šumperk měl výhodu přesilovky, ve které měl i šance, ale gól hosté nepřidali.

Rychlý obrat domácích donutil k činům Milana Mazance, který si vzal oddechový čas a Šumperk poté zvýšil tempo. Jenže Most dokázal dostávat hru aspoň do středního pásma. Dlouho se tak Šumperk nemohl dostat ani do souvislého tlaku či k odvolání brankáře.

V poslední minutě pak zkoušel zavést dvakrát kotouč do útočného pásma Tomáš Fořt, ale pokaždé byl zastaven hraničním zákrokem, který rozhodčí pustil. Do třetice už ale střet s Fořtem domácím neprošel a 21 vteřin před koncem tak draci měli výhodu šesti mužů proti čtyřem domácím.

Ti ale nakonec po buly získali kotouč a dokázali již udržet hru mimo pásmo. Šumperk tak po čtyřech zápasech odešel z ledu bez bodového zisku a vrátil se o jeden bod na poslední místo tabulky.