HOKEJ:HC Most vs Salith Šumperk 7:4

26. března 2014 - 21:37

Most a Šumperk si proti sobě otevřeli střelnici

logo Draků

Ve středu 26.března se vydali Draci odehrát do severočeského Mostu poslední utkání sezóny 2013/2014. Salith Šumperk se pojistil před závěrečným soubojem sobotní výhrou s Baníkem na domácím ledě.

První třetina nabídla hned pět branek a Most vedl po prvních dvaceti minutách nad Salithem 3:2. Útočně a pohodově vyladěný průběh pokračoval, při konci druhé třetiny byl stav skóre 7:4. Obě třetiny byly ve znamení rychlého a útočného souboje.

Závěrečná třetina začala v daleko poklidnějším tempu, přítomní diváci několik minut čekali na výraznější možnost. Šance přišly až v přesilových hrách, ale ani ty už změnu stavu nepřinesly. Most vítězí výsledkem 7:4 a Draci končí sezónu 2013/2014 prohrou.

Zklamaní být ale nemusí. Dosáhli konečného devátého místa tabulky, což je historický úspěch hokeje na severu Moravy!

Podrobnosti:Třetiny: 3:2, 4:2, 0:0.

Branky a nahrávky:2.Tauš (Čížek), 7.Bojer (Palaščák), 7.Písařík (Pavelka), 23.Zavřel, 28. Smolka (Pavelka), 39.Smolka (Nedrda, Kasal), 40. Hora–1.Plášek (Holík), 13.Staněk (Moskal, Cink), 26. Moskal (Sedlák), 31. Žálčík (Novotný, Popelka) . Rozhodčí: Schmejkal – Štětina, Štětina. Vyloučení: 8:3. Využití:0:2. V oslabení:0:0. Diváci:77. Střely na branku: Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4

Most: Horák–Havelka, Pavelka, Hora, Čížek, Machač, Kasal–Gerhát, Smolka, Písařík–Nedrda, Slavíček, Tauš–Zavřel, Sedláček, Kafan–Bojer, Čmolík, Palaščák–Sukharev

Šumperk: Vajner–Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Novotný, Gewiese–Haas, Plášek, Skouymal–Staněk, Moskal, Cink–Brunec, Žálčík, Popelka–Langr, Chomič

Autor: red.,h.s.