HOKEJ:HC Slovan Ústečtí Lvi vs Salith Šumperk 3:4

05. března 2014 - 21:34

Draci se postarali opět o překvapení

logo Draků

Ve středu 5.března pokračovala první liga 56.kolem. S cílem vrátit soupeři z Ústí nad Labem vysokou porážku, odjížděli svěřenci Radka Kučery na sever Čech. Rozestup v tabulce i nadále činí minimální rozdíly, a tak ztráta každého bodu může nabrat osudových podob.

První třetina skončila za stavu 1:1, remízu zajistil rychlým vyrovnáním Ondřej Starý. Salith slavil dokonce dvě vedoucí trefy. První zajistil hned v úvodu druhé části Vladimír Cink a na 3:1 pro Draky zvyšoval Jiří Půhoný. Ještě před přestávkou ovšem bylo sníženo, Lvi korigovali k poměru 2:3.

Středeční podvečer nakonec nabídl drama, Brož totiž určil ve 49.minutě nerozhodnost a Slovan stáhl ztrátu dvou branek. Vítěze neurčilo ani prodloužení, a tak došlo k samostatným nájezdům. V těch opět rozhodl obránce Tomáš Sedlák, který tak zajistil důležité body navíc pro Šumperk!

Podrobnosti:Třetiny:1:1,1:2,1:0 - 0:0.

Branky a nahrávky:7.Přeučil (Hanzl, Petrásek), 34. Smetana (Meidl, Brož), 49. Brož (Tůma, Rod) – 10. Starý (Holík, Plášek), 29. Cink (Moskal, Staněk), 31. Půhoný (Plášek), rozh. náj. Sedlák . Rozhodčí: J. Jílek – Šperl, Zíka . Vyloučení: 6:5. Využití:1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 639. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4 .

Ústí n.L.:Petrásek – Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, Přeučil – Tůma, Rod, Pořický – Meidl, Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka

Šumperk:Štůrala – Holík, Starý, Dudáš, Sedlák, Gewiese, Novotný, Tesařík – Půhoný, Plášek, Haas – Cink, Moskal, Staněk – Popelka, Žalčík, Brunec – Chomič, Skoumal, Langr

Autor: red.,h.s.