HOKEJ:HC Slovan Ústečtí Lvi vs Salith Šumperk 8:2

20. února 2014 - 07:16

Draci zakončili základní část katastrofální prohrou

logo Draků

Ve středu 19.února se odehrálo závěrečné kolo základní části.Salith Šumperk zamířil k padesátému druhému duelu sezóny na sever Čech do Ústí nad Labem. Získat body bylo pro Draky důležité, ale šance je získat v Ústí se ukázala hned od začátku, jako nereálná.

Domácí vedli od první třetiny, už ve čtrnácté minutě Slovan zvedal ruce nad hlavu počtvrté, výsledek 4:0 si domácí odnesli do kabiny. Nástup k druhé části tak byl pochopitelně těžkou úlohou. Ústečtí využili své psychické výhody a v polovině hrací doby vedli už 5:0. Bohužel bylo ještě hůře, před druhým zněním sirény Lvi přidali ještě o gól navrch a do šatny se odcházelo za stavu 6:0.

Třetí třetina neznamenala a Salith inkasoval dvakrát, stav 8:0 nadiktoval Jaroslav Roubík. Na konečných 8:2 alespoň korigovali Patrik Moskal s Michalem Popelkou.

Podrobnosti:Třetiny: 4:0, 2:0, 2:2.

Branky a nahrávky: 3. Baránek (Grin, Alinč), 10. Rod (Roubík, Tůma), 12. Přeučil (Alinč, Baránek), 14. Rod (Alinč, Brož), 26. Roubík (Rod), 35. Rod (Tůma), 49. Přeučil (Baránek, Grin), 52. Roubík (Smetana) – 55. Moskal (Žálčík, Gewiese), 55. Popelka . Rozhodčí: Schmejkal, Bejček – D. Štětina, J. Štětina . Vyloučení: 3:3 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 288 . Střely na branku: 27:37 (11:17, 8:5, 8:15). Průběh utkání: 8:0, 8:2 .

Ústí n.L.:Petrásek – Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, Přeučil – Tůma, Roubík, Rod – Meidl, Hanzl, Vávra – Dostálek, Pořický, Kuchynka

Šumperk:Štůrala (14. Vajner) – Starý, Holík, Gewiese, Novotný, Dudáš – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, Semorád, Brunec – Langr, Skoumal, Cink – Chomič

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ve středečním zápase jsme se chtěli rozloučit se základní částí vítězně za tři body. To se nám podařilo a jsme za to rádi. Výsledek vypadá jednoznačně, ale měli jsme ve hře spoustu hluchých míst, kdy jsme nechávali nepochopitelně hrát soupeře. Spokojeni jsme s produktivitou dvou pětek, naopak někteří hráči se musí hodně a hodně zlepšit, a to především v nasazení a bojovnosti."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Podali jsme v Ústí nad Labem katastrofální výkon, bohužel takto se o body neboduje. Od brankářů po posledního útočníka to byla katastrofa, takto se nebojuje. Promarnili jsme zbytečně spoustu zápasů v základní části, které nás katapultovali místo nahoru na nižší pozice. Od toho se vše odvíjí, máme také menší marodku. Do play-out půjdeme s cílem uhrát co nejvíce bodů a vyhnout se baráži."

Autor: red.,hs