HOKEJ: Havlíčkův Brod vs Šumperk 4:2

22. února 2015 - 12:46

Rebelové si udrželi šanci na záchranu

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Draci v sobotu 21. února odehráli předposlední utkání sezóny, tentokráte na ledě Havlíčkova Brodu. Zatímco výběr Radka Kučery zajížděl na Vysočinu s klidem na hokejkách, Rebelové nutně potřebovali bodovat, aby udrželi reálné šance na záchranu druhé nejvyšší soutěže ve městě.

Šumperk od začátku první třetiny si zajistil vedení, kdy gól vstřelil Tomáš Brunec. V průběhy druhé třetiny Rebelové zvrátili stav utkání ve svůj prospěch. Draci sice vyrovnali, ale necelých osm minut před koncem poslal domácí zpátky do vedení Minárik, vteřinu před vypršením času pojistil vítězství Tomáš Rousek.

Souboj o účast v první lize mezi Prostějovem a Havlíčkovým Brodem pokračuje, Šumperk jede zpátky domů bez bodu po prohře 2:4.

tabulka

Podrobnosti:Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1.

Branky a nahrávky: 32. Milfait (Rousek, Parýzek), 33. Minárik (Kolář, Maliník), 52. Minárik (Tomek, Maliník), 60. Rousek (Maliník) – 5. Brunec (Moskal, Gewiese), 47. Žálčík (Plášek, Drtil). Rozhodčí: Lukáš Bejček – Jan Krátký, Milan Svoboda. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 421. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Havl.Brod: Novák – Parýzek , J. Sedlák, Vala, Kolář, Pavlíček, Zítka – Milfait, Sedláček, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Kozlík, Tomek, Švaňhal – Minárik.

Šumperk: Zelenka – Prokop, Novotný, Žáček, Gewiese, Slavík, Drtil – T. Sedlák, Moskal, Brunec – Žálčík, Berger, Vachutka – Plášek, M. Haas.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Byl to pro kluky i pro nás pro trenéry a pro všechny nesmírně psychicky náročný zápas, protože pokud bychom nevyhráli, tak bychom ztratili možnost být ve hře o záchranu této soutěže. My jsme do zápasu nastoupili slušně, dostali jsme sice první gól, ale do závěru třetiny jsme mohli stav otočit. Nervozita na hokejkách ovšem způsobila, že jsme nedali stoprocentní šance. Zaplať pánbůh, že jsme ve druhé třetině během půl minuty dali dva góly. Mysleli jsme si, že utkání máme pod kontrolou, ale bohužel přišla přesilová hra a hosté vyrovnali. Zaplať pánbůh, že jsme to potom došťourali na 3:2. V hektickém závěru hosté sahali po vyrovnání, ale k nám se přiklonilo i štěstíčko, a proto bereme tři body. Ve středu nás čeká zápas "Zet".“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Myslím si, že vstup do utkání byl z naší strany docela slušný, vedli jsme. Pak nás ale Havlíčkův Brod zatlačil, měl spoustu šancí, které ovšem nedal. Pak jsme tam měli slabou chvilku, kdy jsme inkasovali dva góly. Myslím, že zaslouženě, protože to pramenilo z jeho aktivity. Pak srovnání a on dal zase na 3:2. Potom jsme ještě chtěli zkusit power play, ale už bylo málo času.“

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv