Teplota: 13 / 2 - Oblačno

HOKEJ: Hodonín vs Šumperk 5:1

14. března 2018 - 21:55

ilustrační snímek zdroj: Draci - foto Věra Václavková

Stejně jako v památném finále 2. ligy Východ ze sezóny 2006/07 i ve středu 14. března Draci první utkání série proti Hodonínu hrané na půdě Drtičů prohráli. S tím rozdílem, že tentokrát tento výsledek znamená vedení soupeře 1:0 v sérii. Jihomoravský tým vstřelil v úvodních dvou třetinách pokaždé dvě branky. Ve třetí části hry se Šumperk sice výrazně zvedl, měl spoustu šancí, ale dlouho se, stejně jako v dosavadním průběhu, nemohl prosadit. Čekání na gól ukončil až Daniel Vachutka, jeho zásah ale na zvrat nestačil. V druhém semifinále pak Valašské Meziříčí porazilo v prodloužení Porubu.

SF1 středa 14. března SHK Hodonín - Draci Šumperk  5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Peška (Černohous), 14. Charvát (Matějka), 33. Romančík (Mojžíš, Sajdl), 34. Hajný (Vaněk), 59. Charvát (Matějka, J. Sedlák) - 49. Vachutka. Rozhodčí: Ondráček, Pokorný - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Hodonín: Kotvan – Mojžíš, Kobylík, J. Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Miklík – Romančík, Peš, Sajdl – Jurča, Charvát, Matějka – Hajný, Vaněk, Kadlec – Peška, Černohous, Hložánek

Šumperk: Lakosil (41. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, T. Sedlák – Hroch, Lehečka, Vachutka – Müller, Králík, Skopal – Půhoný, Fischer, Vymazal – Cink, Ostřanský

semifinále zdroj: Draci Šumperk

Autor: red., J. Svoboda