HOKEJ: Jihlava vs Šumperk 7:3

10. prosince 2014 - 22:10

Draci na Duklu nestačili

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ve středu 10. prosince pokračovala první hokejová liga 33. kolem. Salith Šumperk zamířil na domácí led Dukly Jihlava.

Začátek první třetiny s sebou přinesl slušnou divočinu, už po necelých sedmi minutách hry vedli domácí 2:1, za Šumperk skóroval Tomáš Drtil. Do konce první třetiny Jihlava přidala ještě trefu navrch a unikla do trháku o dvě branky. Prostřední dějství zase skončilo vyrovnaným poměrem 1:1, tentokrát vykřesal dračí radost Marek Haas. Za stavu 4:2 z pohledu Dukly mančafty vstoupily do poslední třetiny. Domácí dotáhli výsledek na konečných 7:3 a ponechávají si všechny body ve své červenožluté kabině.

Podrobnosti:Třetiny: 3:1, 1:1, 3:1.

Branky a nahrávky: 1. Čachotský (Diviš, Mikeš), 7. Seman (Dobrovolný, Melenovský), 13. Březina (Čáp, Prokš), 40. Diviš, 45. Důras (Anděl), 48. Dundáček (Anděl, Prokš), 57. Čáp – 2. Drtil (Starý, Plášek), 34. M. Haas (Moskal), 59. Vrdlovec (Rimmel). Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 4:5, navíc Melenovský (JIH) 5 + DKU. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1015. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2, 7:3.

Dukla: Sáblík – Kaláb, Štebih, Čáp, Dundáček, Grman, Dobrovolný, Schejbal, Zadražil – Diviš, Mikeš, Čachotský – Seman, Melenovský, Důras – Anděl, Březina, Prokš – Střecha, Jícha

Šumperk: Koutský (41. Zelenka) – Bail, Holík, Prokop, Sedlák, Starý, Drtil, Beneš – Velecký, Vrdlovec, M. Haas – R. Haas, Moskal, Staněk – Žálčík, Rimmel, Vachutka – Popelka, Plášek, Brunec

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Nás mrzí to, že než jsme se dnes rozkoukali, už jsme prohrávali 1:3. Jihlava nás celý zápas přebruslovala a byla důraznější. My jsme vykřesali trošku jiskřičku naděje za stavu 2:3, ale znovu jsme úplně zbytečně inkasovali čtvrtý gól po našich hrubých chybách, kdy jsme nebyli schopni dostat puk z třetiny. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to zkusíme ještě otočit. Ale zase jsme hloupě propadli a prostě udělali úplně nesmyslné věci, které „dokážeme“ vymyslet. To je prostě úplně šílené. Samozřejmě blahopřeji soupeři, protože si vítězství dneska zasloužil. My jsme bohužel neodvedli absolutně nic. Podali jsme špatný výkon a proti minulému domácímu zápasu s Litoměřicemi je to jako noc a den, katastrofa a zítra si budeme asi muset řádně promluvit.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Myslím si, že dnes se hokej divákům musel líbit, žádné velké betonování tam z obou stran nebylo, útoky a akce byly pěkné. Jak říkal Radek, my jsme se dostali rychle do vedení, ale zase jsme rychle góla dostali, i když víme, že Šumperk hraje přesilovky velice dobře a dávají z nich branky. Potom už jsme měli zápas pod kontrolou, až na výpadek po pětiminutovém vyloučení, kdy se soupeř dostal do tlaku. Paradoxně dostaneme gól při hře pět na pět, kdy si v obranném pásmu okolo brány špatně rozebereme hráče. To jsou pořád stejné věci. Dali jsme ale hodně důležitý gól na 4:2 sedm vteřin před koncem druhé třetiny a věděli jsme, že se Šumperk poté bude nutit do útoku a budeme mít příležitosti pro „odjetí“. To se také potvrdilo.“

Autor: red.,hs.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv