HOKEJ: Jihlava vs Šumperk 7:3

22. října 2015 - 08:59

Draci jsou na chvostu tabulky WSM ligy

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Vylepšit skóre se vydali hokejisté Salith Šumperk ve středu 21. října. Zamířili na ledovou plochu do Jihlavy.

Jihlava začala střetnutí s Draky lépe, již na začátku desáté minuty otevíral skóre Gríger. Do konce první třetiny Dukla přidala branku navrch, v polovině základní hrací doby už Salith prohrával o čtyři góly. Následné branky Jaroslava Moučky a Jan Zdráhala sice dodaly Salithu naději, avšak domácí vedení nepustili. Na 5:3 ještě korigoval Milfait, konečný výsledek 7:3 určili domácí Kohout a Melenovský. Salith Šumperk zůstává na chvostu pořadníku WSM ligy.

Jihlava si tak připsala čtvrtou výhru v řadě a na první místo ztrácí už pouze pět bodů. Šumperk naopak své poslední místo nevylepšil. Most vyhrál v Přerově, ztrácí na nejbližšího soupeře tři body.

tabulka zdroj h.s.

Podrobnosti:Třetiny: 2:0, 2:1, 3:2.

Branky a nahrávky: 10. Gríger, 14. Kaláb (Dundáček, Melenovský), 30. Skořepa (Anděl), 33. Skořepa (Důras, Melenovský), 57. Harkabus (Štebih, Alekseev), 58. Kohout, 58. Melenovský (Kaláb, Důras) – 37. Zdráhal (Vrdlovec, Fořt), 42. Moučka (Kaut, Drtil), 57. Milfait (Moučka, Kaut). Rozhodčí: Pražák – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 1157. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Dukla: Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Šimek, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus

Šumperk: Šindelář – Holík, Roupec, Sedlák, Prokop, Zdráhal, Drtil, Bažant, Petira – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Moučka – Ostřanský, Půlpán

Řekl po zápase:

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Jsme rádi, že máme z tohoto zápasu tři body. I když je Šumperk poslední, nechtěli jsme jej podcenit a místy nás zlobil. Dvě třetiny byly z naší strany velice slušné a za rozhodnutého stavu po dvou třetinách jsme třetí část zbytečně zdramatizovali a soupeři dovolili dát tři branky. Logické vysvětlení pro třetí třetiny těžko hledat. Myslím si, že to je i soupeřem. Kdyby tu byl tým z první čtyřky, tak si myslím, že si to hráči až tak nedovolí. Ale v hlavách mají podvědomí, že vedeme 4:1 a koncentrace nebyla taková, jaká by měla být.“

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv