06. října 2016 - 07:41

Draci si připisují body do tabulky

HOKEJ: Kopřivnice vs  Šumperk 6:7

Kopřivnice vs Šumperk zdroj: Draci Šumperk

Sedmým kolem pokračovala 2. hokejová liga ve středu 5. října. Draci zamířili do Kopřivnice, kde místní  stadion viděl během čtyřiceti minut základní hrací doby třináct vstřelených branek a obrovské zvraty ve skóre.

Domácí mančaft i šumperští Draci gólově hodovali hlavně na začátku první a druhé dvacetiminutovky, kdy sypali do sítí ochránců klecí jeden puk za druhým. Poslední slovo měl svěřenec Aleše Flašara Daniel Vachutka, který překonal brankáře Kopřivnice dohromady čtyřikrát a odjíždí domů s výtečným osobním příspěvkem. Šumperk nakonec předčil Kopřivnické málo vídaným poměrem 7:6, nicméně bere další tři body do průběžné tabulky!

Daniel Vachutka Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 6. Teper (Pargáč), 6. Hoďa (Tomášek), 8. Tomášek (Ollender), 25. Kofroň, 28. Kofroň, 29. Kowalczyk (Tomášek) – 2. Fischer (Ostřanský), 7. Cink (Ďurkáč, Fischer), 9. Vachutka (Sedlák, Matějka), 11. Hroch (Fischer, Cink), 23. Vachutka (Sedlák, Drtil), 30. Vachutka, 32. Vachutka (Sedlák, Vymazal). Rozhodčí: Fiala - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 6:5, 6:7.

Kopřivnice: Unzeitig (32. Fendrich) – Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Pargáč, Ollender, Červenka

Šumperk: Zavadil (8. Svoboda) – Drtil, Sedlák, Janota, Tomek, Řezáč, Ďurkáč, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Ostřanský, Langr, Cink, Hroch, Fischer, Pavlovský, Brida

Góly na kopřivnickém zimním stadionu padaly okamžitě po úvodním vhazování. Už ve 2. minutě otevřel skóre brankově bohatého večera Radek Fischer, jenž poslal Draky do vedení – 0:1. Jenže o necelé čtyři minutky později drželi lepší stav na hokejkách domácí, slepenými trefami se o to zasloužili Jakub Teper a David Hoďa - 2:1. Z náskoku se Kopřivnice radovala pouze několik vteřin, v polovině 7. minuty udeřil přesně do kotouče Šumperák Vladimír Cink - 2:2.

Ačkoli zpátky do trháku svůj mančaft dostal Vladimír Tomášek (od tohoto momentu brankář Petr Zavadil přepustil místo v brankovišti kolegovi Svobodovi), vše bylo znovu úplně jinak od 11. minuty, kdy svěřenci Aleše Flašara drželi vedení 4:3, a to díky gólovým radostem Daniela Vachutky s Danielem Hrochem.

Rozjezd prostřední periody vypadal velmi podobně jako první chvíle utkání. Nejdříve Severomoravané nastřelili tyčku, poté zvedal ruce nad hlavu podruhé Daniel Vachutka, ten zajistil Šumperku dvougólový náskok. Ale pak to přišlo. Za necelé čtyři minuty Kopřivnice překonala Reného Svobodu hned třikrát a rázem vedla 6:5, postupně puky do sítě střádali Adam Kofroň (prosadil se dvakrát za sebou) a Pavel Kowalczyk.

Leč dračí bojovníci měli ve svém arzenálu připraveného útočníka s číslem třiadvacet na zádech, který prožil zatím nejlepší zápas sezóny. Daniel Vachutka nejdříve ve 30. minutě vyrovnával na 6:6 a ve 32. minutě dokonce poslal kádr z podhůří Jeseníků do dalšího těsného vedení. Zároveň zapsal čtvrtý přesný zásah v utkání na kopřivnickém kluzišti.

Jakoby hokejisté z obou stran barikády vyplýtvali náboje ze svých pomyslných pušek během první půle základní hrací doby. Nejen, že další kotouče do zařízení neprošly do druhé sirény, ale diváci na tribunách nesledovali v duelu mezi Kopřivnicí a Šumperkem už žádnou radost jedné či druhé střídačky. Přestože rozhodčí ve třetí třetině několikrát vylučovali a domácí zkusili i hru bez brankáře, výsledek dále zůstal bez úprav.

Šumperk bere po hektickém průběhu čtvrté vítězství z pěti odehraných střetnutí a opět si přilepšuje v tabulce druhé ligy – skupiny východ. HC Kopřvnice – Draci Šumperk 6:7.

Autor: red., M. Schwarz