HOKEJ: Litoměřice vs Šumperk 5:3

29. října 2015 - 09:20

Salith nestačil dohnat náskok soupeře

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Šumperští hokejisté chtěli navázat na úspěch, který předvedli před domácími fanoušky v souboji s havířovským soupeřem.

Ve středu 28. října zamířili k prvnímu ze dvou střetnutí, které svedou ve dvou dnech na severu Čech. První byl zápas v Litoměřicích. Domácí drželi po dvaceti minutách hry těsné vedení 1:0, když se v početní výhodě prosadil zkušený Angel Krstev.

Ve druhé třetině šli Severočeši dvakrát do trháku, tým Radka Kučery přesto dokázal držet krok, díky trefám Jiřího Půhoného. Jenže po každé vstřelené brance znovu inkasoval a Litoměřice nakonec vedly před začátkem třetí části už 4:2. Na těsný poměr 4:3 sice dokázal snížit Brunec, avšak při odvolání gólmana Šumperk inkasoval popáté. Stadion udolal Salith v základní hrací době 5:3.

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 3:2, 1:1.

Branky a nahrávky: 6. Krstev (Kalla, Pavlas), 25. Doležal (Troliga), 32. Kalla (Nedvídek, Rousek), 39. Troliga (Šulc, Doležal), 60. Vašíček (Troliga) – 24. Půhoný, 31. Půhoný (Haas), 48. Brunec (Sedlák). Rozhodčí: Kopeček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:2. Diváci: 1040. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Litoměřice: Pavelka – Krstev, Pavlas, Piegl, Šulc, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Nedvídek, Rousek – Švagrovský, Berger, Beránek – Ondráček, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Procházka

Šumperk: Zelenka – Zdráhal, Roupec, Petira, Sedlák, Bažant, Drtil, Prokop – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Šimun

Jiří Kučera (HC Stadion Litoměřice): „Nebylo to pro nás lehké utkání. Chtěli jsme jej a zároveň i potřebovali vyhrát. Začátek byl výborný. Podařilo se nám nastřílet tři branky. Druhá třetina už byla o něco vyrovnanější. Povedlo se nám vylepšit hraní během přesilovek, v rámci kterých jsme dvakrát uspěli. Došlo ale i ke zbytečným vyloučením na naší straně. Obranu nám ale posílili zkušení hráči z Hradce Králové a jejich přínos byl dnes opravdu znát.“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Dnes se nám bohužel příliš nedařilo. Jakmile se nám povedlo skóre vyrovnat, inkasovali jsme další branku. Dopustili jsme se chyb, které následně nahrály ke štěstí domácích.“

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv