25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

HOKEJ:Medvědi Beroun1933 vs Salith Šumperk 4:3

27. února 2014 - 09:06

Drakům se nepodařilo získat body

ilustrační snímek zdroj:archiv

Ve středu 26.února pokračovalo druhým kole play-out. Snahou Draků, kteří zavítali do středočeského Berouna,bylo získat cenné body.

Začátkem první třetiny se ujali vlády domácí. Zásluhou trefy Jana Semoráda ukazovala světelná tabule po první části skóre 1:1. Zdařilý vstup předvedl Šumperk ve druhé třetině, kdy hned na úvod zvýšil o gól Karel Plášek. Jenže ještě před další sirénou byl stav 3:2 pro Středočechy, díky dvěma rychlým zásahům. Závěrečných dvacet minut mělo rozhodnout, situaci zvládli lépe domácí Medvědi. Už na 4:2 zvyšoval svým hattrickem Třetina. Naději vykřesal snížením Aleš Holík, avšak více už Salith nestihl. Dvěma asistencemi a jednou brankou se v duelu uvedl bývalý Drak Daniel Vrdlovec.

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1.

Branky a nahrávky: 2. Třetina (Vrdlovec, Babka), 36. Třetina (Vrdlovec, Babka), 38. Vrdlovec (Babka, Marek), 45. Třetina (Babka, Kučný) – 14. Semorád, 24. Plášek (Haas, Holík), 50. Holík (Plášek, Sedlák). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení:7:9. Využití: 1:0.Diváci:95. Střely na branku: 28:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

Beroun:Šimboch–Tverďák, Špelda, Chalupa, Jebavý, Kučný, Sklenička–Vrdlovec, Hrdel, Marek–Babka, Petruška, Třetina–A. Půlpán, Kubeš, Malý–Hrouda, Stromko, Matějka–Šteiner

Šumperk:Štůrala (45. Vajner)–Holík, Starý, Sedlák, Dudáš, Novotný, Gewiese-Haas, Plášek, Půhoný-Staněk, Moskal, Žálčík-Brunec, Semorád, Popelka-Cink.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): „Tři body jsou pro nás cenný. Bylo to pro nás velmi těžké utkání. Sice jsme výborně začali, ale pak jsme neproměnili náš únik a postupně jsme přenechali iniciativu hostům, kteří toho využili. Naštěstí se nám ale podařilo v klíčovou chvíli zmobilizovat naší hru, začali jsme být více důrazní, hráli jsme do těla, což způsobilo, že jsme si vytvořili potřebný tlak. Ty naše branky byly sice pro nás šťastné a pro ně smolné, ale bylo to akorát vyústěním našeho tlaku. Závěr byl sice velmi dramatický, ale zvládli jsme to a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. Je ale důležité, abychom vytrvali v našich výkonech i v dalších utkáních, a to po celých šedesát minut.“

Radek Kučera (Salith Šumperk):“Porážka nás mrzí velice, ale bohužel jsme dostali velmi laciné góly, což je o to horší, že nás Beroun vyloženě nepřehrával. Rozhodly také naše nevyužité šance, trefili jsme i nějaké tyčky. Bohužel nedá se s tím, ale nic dělal a musíme bojovat dál.“

Autor: red.,hs