Teplota: 22 / 13 - SkoroJasno

HOKEJ: Opava vs Šumperk 7:3

11. října 2023 - 23:27

Opava vs Šumperk zdroj: DŠ

Draci se pod vedením Tomáše Sedláka vydali ve středu 11. října bojovat o první letošní vítězství do Krnova. A proti opavskému celku začali výborně. Všichni se rvali o každý centimetr ledu a celý tento výkon podtrhl skvěle chytající Ryšavý. Chyběl tomu už jen první gól. Ten přišel až v polovině 2. třetiny, když nabídnutou přesilovou hru využil obránce Tomáš Minařík. Aktivní hra ale vydržela hostujícímu celku pouze do vyrovnání. Po jejím obdržení se celý systém zhroutil a Šumperk dostal čtyři rychlé góly. V závěrečné třetině si pak Opava pojistila vítězství dalšími třemi brankami a Draci konečný výsledek už jen korigovali. První trefu za muže v dnešním utkání zaznamenal junior Tobias Tomeš.

Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK 7:3 (0:0, 4:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 35. Brada (Štěpánek), 36. Brada (Kadula), 37. Vojtovič (Štindl, Häring), 38. Brada (Brada, Šindelář), 44. Häring (Štěpánek), 48. Jak. Ludvík (Thiel, Beránek), 51. Vašenka (Hendrych, Štěpánek) – 29. Minařík (J. Horký, Scheuter), 55. Tomeš (Jaroš), 56. Scheuter (Polách, Horký). Rozhodčí: Kapitanov – Bartek, Klimek.. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 176. Střely na branku: 46:41. Průběh utkání: 0:1, 1:7, 3:7.

Duel v Krnově se už od prvních minut hrál v poměrně vysokém tempu a hostující Šumperk neodstartoval vůbec špatně. Byť hrála první přesilovku Opava, výraznější příležitost si jako první vytvořil Šumperk. Slezan ztratil puk ve vlastní třetině, ten se následně dostal mezi kruhy k nikým nehlídanému Danielu Vachutkovi a ten prudce vypálil jen těsně vedle. Vzápětí vymyslel skvělou zadovku Tomáš Káňa, jmenovec Rousek však zblízka trefil Ryšavého v brance Šumperka. Nebezpečný byl v prvních dvaceti minutách také ještě vloni hráč Opavy Jozef Danielčák, Marek Slíž ale v potřebných chvílích své spoluhráče podržel a na druhé straně recept na brankáře Draků nenašli ani střelci Opavy. Z prvních dvaceti minut ještě musíme zmínit gesto fair play Tadeáše Jaroše. Kapitán hostů na konci sedmnácté minuty odvolal signalizované vyloučení na svou osobu.

Po změně stran vypadala hra velice podobně a na první branku se poměrně dlouho čekalo. Jakmile však přišla, začaly se na ledové ploše dít věci. Až v čase 28:29 otevřel gólový účet utkání z přesilovky Tomáš Minařík. Ten za záda Marka Slíže dorazil nahození od modré, které opavskému brankáři vypadlo z lapačky. Kdo by to byl v tu chvíli čekal, že to ze strany Šumperku bude de facto vše.

Poté už totiž na ledě existovalo po zbytek druhé části hry pouze jedno mužstvo. Na začátku 35. minuty taktéž v početní výhodě srovnal zblízka Marek Brada. Tentýž hráč Ryšavého překonal o minutu a půl později znovu, tentokrát po rychlé střele z levého kruhu. Slezan na konci druhé třetiny vyučoval a třetí branku přidal z dorážky Jan Vojtovič. Čtvrtý zásah Opavy a zároveň hattrick zkompletoval v čase 37:54 Marek Brada. Draci byli rázem na ručník a červenobílí vedli 4:1.

V poslední části hry se zápas logicky víceméně už pouze dohrával, Draci síly na zvrat neměli. Na konci 44. minuty vstřelil po průnikové přihrávce Štěpánka pátou branku domácích ranou pod víko Daniel Häring, za další tři minuty skončila ve vinklu dělovka Jakuba Ludvíka z první. V čase 50:27 zvyšoval už na 7:1 střelou z mezikruží Jan Vašenka a ve vzduchu pomalu začínala viset potupná desítka.

Ta se však ani omylem nekonala, Šumperku se naopak v posledních deseti minutách podařilo skóre alespoň kosmeticky upravit. Nejprve doklepl za Slížova záda Tobias Tomeš, pět minut před koncem zápasu pak na 7:3 uzavřel z protiútoku Adam Scheuter.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Myslím si, že do té doby než jsme dostali na 1:1, jsme byli lepším týmem. Hráli jsme aktivně a měli jsme spoustu šancí. Škoda, že jsme je neproměnili. Pak ale dostaneme jednu branku a najednou se nám celá hra rozsype a během dalších čtyř minut dostaneme nesmyslně na 1:4. Na hráčích je vidět, jak moc jsou frustrovaní, protože ty body nesbírají. Ve třetí třetině jsme sáhli k výměně gólmana a pozměnili jsme formace, abychom mančaft nějak nakopli, ale to bohužel nestačilo. Najednou jsme prohrávali 1:7 a dvěma góly jsme výsledek už jen korigovali. Snažíme se kluky neustále povzbuzovat, aby hráli lépe, ale chybí jim především ten potřebný klid na hokejkách. Nevím, co víc udělat. Budeme muset do toho týmu nějakým způsobem sáhnout a posílit ho. Na tom samozřejmě neustále pracujeme, zatím ale musíme hrát s tím, co máme a musíme tvrdě makat.“

Autor: red., Vanessa Vařeková, Tomáš Chalupa - redakce DŠ