HOKEJ: Přerov vs Šumperk 3:2 pr.

04. února 2016 - 07:59

Draci vezou z Přerova bod

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

WSM Liga pokračovala ve středu 3. února 47. kolem, kdy se Šumperk vydal na led přerovského soupeře. Výsledek ukázal, že boj o záchranu ve WSM lize nekončí, naopak.

Draci v Přerově v krajském derby dotáhli duel s domácími Zubry díky trefám Miškovského a Holíka až do prodloužení, ale tam novic v kádru Patrik Bartošák nestačil na dorážku obránce Ference a Přerov tak zvítězil 3:2 po prodloužení. V duelu čtyři z pěti branek vstřelili zadáci, domácí Grof se dokonce prosadil dvakrát. Prvním bodem v šumperském dresu se uvedl i Jan Káňa. Poslední Most naopak vyhrál vysoko 5:1 na ledě jinak doma velmi dobré Kadaně, krajského rivala.

Podrobnosti:Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 - 1:0.

Branky a nahrávky: 25. Grof (Pšurný, Sýkora), 29. Grof, 62. Ferenc - 12. Miškovský (Zdráhal, Káňa), 35. Holík (Fořt, Vrdlovec). Rozhodčí: Přikryl - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 2328. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Stoklasa – M. Kratochvíl, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Dvořák, Blinka

Šumperk: Bartošák – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Puzič, Zdráhal, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Miškovský, Káňa – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Brunec

tabulka zdroj h.s.

První minuty patřily domácím. Přerovský Ferenc „namazal“ a první zákrok si připsal i Klimeš.  Postupem času se však dění vyrovnalo. V půlce první třetiny došlo na přesilovou hru hostů a ti ji využili. Gól měl na hokejce prvně Káňa, ale Grof puk obětavě zastavil a o pár vteřin později už skóroval Daniel Miškovský. Zbytek třetiny byl tuhým bojem.

Ve druhé třetině Zubři dočkali gólu. Pšurný založil akci v rohu, vytvořil slibný prostor Sýkorovi, který vše ještě vyšperkoval pasem na Jakuba Grofa a ten se nemýlil. O tři minuty později už bylo vedení na straně domácích. Sýkora výborně zaclonil Bartošákův výhled a nahazující Jakub Grof si připsal druhou trefu. O sobě dal vědět i Šumperk z brejku, nicméně ani série dobře odražených puků k většímu ohrožení nevedla. Ve 34. minutě došlo na druhou přesilovku hostů. Draci se letos potýkají se špatným proměňováním, avšak toto tvrzení vyvrátil Aleš Holík, jenž po křížné nahrávce z první srovnal. Šumperk se ke konci prostřední části jevil aktivněji.

Do třetí třetiny oba celky vkročily opatrně. Klimeš lapil hned několik pokusů první lajny Draků a Bartošák na druhé zachraňoval betonem. Občas se vyskytly šance, k ohrožení svatyní však nedošlo i díky brankářům a obě mužstva tak směřovala do prodloužení.

Čas se nastavoval v MEO Aréně podruhé za sebou. Hra čtyři na čtyři a mnoho prostoru na ledě tak bylo jistotou. Šumperk proto zvolil taktiku „až do brány“ kam dotlačil Klimeše i s pukem. Gól však pochopitelně uznán nebyl. O necelou minutu později však o regulérnosti další branky nebylo pochyb. Jakub Ferenc se natlačil z boku až do situace, kdy v pádu trefoval kotouč do poloprázdné klece a povedlo se mu to. V krajském derby tak poprvé zvítězil domácí tým, když Přerov vybojoval důležité dva body!

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): "Šumperk dnes svoji hru úplně zjednodušil a hrál ten svůj nepříjemný hokej, který na všechny soupeře platí. Dřel, bojoval, ale řekl bych, že měl tu pověstnou smůlu a neměl tolik štěstíčka, jako my. Prvních deset minut jsme byli lepší, ale soupeř pak šel do vedení. Po našem obratu se hra ustálila a musím poděkovat celému mančaftu, že bojoval až do konce. Bylo vidět, že kluci nejsou spokojeni s jedním bodem a chtějí získat i ten druhý, pro nás velice důležitý. Po odstoupení Petra Mrázka ze zápasu jsme museli hru stáhnout na tři lajny a tím se sestava trochu zredukovala. Hráče jsme nabádali, aby byli agresivnější, živější a více šli do brány. Chtěli jsme zvýšit tempo, které při hře na čtyři lajny nebylo tak velké."

trenér Milan Mazanec foto: archiv sumpersko.net

Milan Mazanec (Salith Šumperk): "Máme bod, ale pochopitelně jsme potřebovali tři. Dobře jsme sehráli přesilovky, podařilo se nám vyrovnat, ale nebyli jsme natolik silní, abychom zápas strhli na svoji stranu. Soupeř byl silný v osobních soubojích, má vysoké hráče, přes které jsme měli problém se prosazovat. Po celý průběh zápasu nás ale soupeř z nějakých systémových věcí nepřehrával. Góly padly po individuálním prosazení se přes jednoho nebo dva hráče. Musím kluky pochválit za bojovnost, že nesložili zbraně a dovedli zápas alespoň k tomu jednomu bodu. Na víc bohužel síla ani um nestačily."

Autor: red.,h.s., J. Svoboda