HOKEJ: Přerov vs Šumperk 8:3

21. srpna 2015 - 06:32

Hanáci nadělili Drakům osm branek

Salith Šumperk - logo klubu zdroj: archiv

Třetí venkovní utkání mají za hráči klubu Salith Šumperk v přípravných zápasech. Ve čtvrtek 20. srpna se vycestovali do Přerova, aby pokořili domácí HC Zubr. Zápas si nenechalo ujít bezmála 1400 diváků.

Krajský rival od začátku zápasu dával najevo, jak dobře vlétl do přípravných duelů. Po rozjezdových dvaceti minutách vedli Zubři poměrem 3:1, ještě mnohem větší porci zábavy pro přerovské diváky přivanula poslední třetina. Za Salith sice kontrovali třeba Ondřej Slováček či Jiří Půhoný, ovšem svěřenci Radka Kučery inkasovali dohromady osm puků do sítě a Hanáci ovládli první přípravné krajské derby s Draky celkově 8:3.

Podrobnosti: Třetiny: 3:1, 1:1, 4:1.

Branky a nahrávky: 5. Dostálek (Vágner, Kovařík), 13. Pšurný (Kovařík, Grof), 18. Stoklasa (Blinka, Šebek), 34. Pala (Stoklasa, Chmelíř), 41. Štajnar (Šebek), 42. Pala (Goiš, Popelka), 50. Grof (Pšurný), 58. Goiš (Popelka, Pala) – 18. Drtil (Fořt, Brunec), 36. Půhoný (Plášek), 60. Slováček. Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novotný. Vyloučení: 11:10. Využití: 4:2. Diváci: 1388. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2, 8:3.

Přerov: Vojtek – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Šnajnar, Vágner, Zbořil – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Sedlák, Kratochvíl – Blinka, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Školoud, Král

Šumperk: Zelenka (42. Novák) – Keckés, Sedlák, Slavík, Drtil, Haloda, Prokop, Rutar, Rusina, Vachutka – Vrdlovec, Hroch, Brunec, Milfait, Slováček, Fořt, Plášek, Půhoný, Ostřanský, Kuťák, Vosyka, Půlpán

David Kudělka (HC Zubr Přerov): „Po gólové stránce jsme dnes spokojení. Herní také nebyla špatná. Až na nějaké detaily jsme plnili to, co jsme si řekli v kabině. Soupeř byl kvalitní a po dvě třetiny vyrovnaný, skóre až tolik hře neodpovídalo. Kdyby Šumperk snížil na 4:3, tak by se to tahalo. Místo toho nám tam ale ve třetí třetině napadaly góly a tím odpor soupeře skončil.“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Neřekl bych, že výsledek zápasu je jednoznačný. Dostali jsme hodně slepené góly a některé z nich navíc byly i dost laciné. Je to pro nás ponaučení. Někteří hráči dnes ukázali, že na to prostě nemají.“

Příští zápas čeká Draky zápas na domácí ledové ploše. V úterý 25. Srpna přivítá AZ Havířov.

Autor: red., h.s.