HOKEJ: Prezidentka Draků Lucie Velčovská a sportovní manažer HC Dynamo Pardubice Dušan Selfický

09. září 2015 - 23:12

Odstartovali WSM ligu v Šumperku

Lucie Velčovská a Dušan Selfický foto: sumpersko.net

Fanoušci se dočkali, hokejisté také a sponzoři si před novu sezónou přiťukli lahodným vínem. Stalo se ve středu 9. září od 18.00 hodin, kdy byla odstartována WSM Liga. Draci v první kole vyzvali Třebíč, se kterou sehráli velice vyrovnané utkání.

Šumperk vs Třebíč foto: sumpersko.net

Skóre otevřel šumperský odchovanec Tomáš Fořt v páté minutě utkání.

Šumperk vs Třebíč stav 1:0 foto: sumpersko.net

Horácká Slavia však dokázala před sirénou vyrovnat. O branku se postaral Marek Švec. V prostřední části hry se prosadil obránce Petr Gewiese, který branky příliš často nestřílí. Ovšem přihrávka Marka Haase byla skvělá a bek Draků měl snadnou práci s jejím umístěním za záda brankáře Vejmelky.

Šumperk vs Třebíč stav 2:1 foto: sumpersko.net

Dušan Selfický a Karel Plášek

Ve třetí třetině dal svou druhou branku Švec a muselo se prodlužovat. Těsně před sirénou se prezentoval brankář Třebíče. Mladý Karel Vejmelka předvedl úchvatný zákrok a hlavně díky němu dokázala Slavia vybojovat samostatné nájezdy. Tam se stal jediným úspěšným David Dolníček. Šumperk na úvod sezóny bere bod. Hosté z Třebíče odjíždí se dvěma.

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Třebíč

Branky a nahrávky: 5. Fořt (Vrdlovec, Holík), 25. Gewiese (Haas, Půhoný) – 17. Švec (Bilčík, Erat), 41. Švec (Malena, Erat), rozh. náj. Dolníček. Rozhodčí: Děděk - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:9 navíc Přibyl 5 + do konce utkání (ZHK). Využití: 2:1. Diváci: 1000. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Šumperk: Šindelář – Gewiese, Sedlák, Bažant, Holík, Prokop, Drtil, Slavík, Zdráhal – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Šimun – Ostřanský, Voženílek, Hroch

Třebíč: Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Psota – Petelin, Baldwin, Beneš – Pokorný

Prodloužení mohlo výrazně ovlivnit vyloučení z konce úvodní minuty nastavení, slovenský urostlý chasník Eduard Šimun dostal za vražení dvě minuty a Jiří Mička okamžitě svolal hráče na poradu na oddechový čas. Draci ale v oslabení i díky výborné práci Karla Pláška hosty do tlaku nepustili, naopak na druhé straně při vyloučení Švece fantasticky rukavíc vyrážečky zachránil Třebíč Karel Vejmelka, který vytasil pár vteřin před koncem prodloužení zákrok zápasu!

Gól tak nepadl a došlo na nájezdy. V nich se jako jediný prosadil výbornou kličkou David Dolníček a hosté tak odvážejí ze Šumperku dva body za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net