04. prosince 2014 - 00:47

Jestřábi vs Salith: Drakům se nepodařilo prolomit prohry

HOKEJ: Prostějov vs  Šumperk 3:2

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ve středu 3. prosince pokračovala první hokejová liga 31. kolem. Salith Šumperk měl svého soupeře Jestřáby v Prostějově, kam vycestoval. Dračí celek má zatím za sebou čtyři porážky, takže jeho snahou bylo vylepšit si bodový zisk.

Souboj mezi Šumperkem a Prostějovem patří k atraktivním utkáním i z toho důvodu, že se jedná o krajské derby.

Prostějov nejdříve unikl do vedení 2:0, jenže před koncem úvodní části stihl za Salith snížit Michal Velecký. Ve druhé třetině se čekalo na další zásah, nikdo ale nezměnil cifry na světelné tabuli. A tak měla rozhodnout závěrečná třetina. Mnoho šancí, ale zároveň jistí muži v brankových konstrukcích na obou stranách barikády. Až při 55. minutě dotáhl výsledek Patrik Moskal, který tak poslal duel do prodloužení. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy, když je pro sebe získali domácí hráči.

Podrobnosti:Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1 - 0:0.

Branky a nahrávky: 3. Matuš (Roupec, Meidl), 5. Indra (Venkrbec, Husák), rozh. náj. Roupec – 15. Velecký (Moskal, Vachutka), 55. Moskal (Sedlák, Vrdlovec). Rozhodčí: Doležal, Mrkva – Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:7, navíc Indra (PRO) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 950. Střely na branku: 24:58. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Prostějov: Šimboch – Kolibár, Roupec, Matyáš, Husák, Malý, Jedlička, Hawlík – Kovařík, Meidl R., Meidl V. – Coufal, Stejskal, Venkrbec – Indra, Cinciala, Kajaba – Matuš, Duba, Moučka

Šumperk: Koutský – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Prokop, Drtil – Haas, Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Illeš, Blahutka – Cink, Kužílek

Autor: red.,hs.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv