16. prosince 2014 - 10:03

Trenér Kučera musel svým svěřencům hodně promluvit do duše

Radek Kučera - trenér Salith Šumperk foto:archiv

V pondělí 15. prosince pokračovala první hokejová liga 35. kolem. Salith Šumperk zamířil na led do Havlíčkova Brodu.

Na ledě soupeře se Drakům nedařilo. Po první třetině prohrávali 0:3 a to vyhnalo z branky Daniela Zelenku, který předchozí utkání proti Třebíči odchytal na výbornou. Do klece se tedy postavil Vladislav Koutský. Tento impuls však šumperskému celku příliš nepomohl, protože dokázal sice vstřelit jednu branku, ale hned dvě inkasoval. Skóre před závěrečnou částí činilo 1:5.

Radek Kučera musel svým svěřencům hodně promluvit do duše, protože v třetí třetině dokázali Draci během sedmačtyřiceti sekund vstřelit tři góly a snížit na 4:5. V 59. minutě se povedlo vyrovnat. Kotouč za záda Nováka dopravil Lukáš Žalčík. Zápas tedy šel do prodloužení, kde branka nepadla.

V samostatných nájezdech Šumperk podlehl hráčům z Vysočiny výsledkem 1:2. Draci tedy prohráli na ledě Havlíčkova Brodu 5:6 po samostatných nájezdech.

Podrobnosti:Třetiny: 3:0, 2:1, 0:4 - 0:0.

Branky a nahrávky: 5. Milfait (Minárik, Boček), 14. Zohorna (Babka, Tomek), 18. Štindl (Rousek, Maliník), 30. Melka (Rousek, Maliník), 33. Boček (Milfait, Minárik), rozh. náj. Zohorna – 28. Brunec (Drtil), 43. Vachutka (Rimmel), 44. R. Haas (Holík), 44. Staněk (Žálčík, Moskal), 59. Žálčík (Staněk). Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 341. Střely na branku: 29:48. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:5, 6:5.

Havl.Brod: Novák – Jelínek, Sklenička, Boháč, Štindl, Parýzek, J. Sedlák, Kolář, Semrád – Zohorna, Tomek, Babka – Maliník, Melka, Rousek – Boček, Milfait, Minárik – Kozlík, Kuchta, Chlubna

Šumperk: Zelenka (od 21. Koutský) – Holík, Drtil, Gewiese, T. Sedlák, Novotný, Starý, Bail, Prokop – M. Haas, Vrdlovec, R. Haas - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Plášek, Velecký - Vachutka, Rimmel, Popelka.

Řekl po zápase:

Vladimír Jeřábek (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Rozhodli jsme se, že budeme hrát na tři lajny. Bylo to pro nás důležité utkání, my jsme si nemohli dovolit prohrát. To se nám dařilo, po dvou třetinách jsme vedli 5:1. Samozřejmě je to hokej, ale poté jsme v krátkém sledu dostali na 5:4. Chtěli jsme se uklidnit oddechovým časem, ale tam se někteří hráči mírně podělali. Pořád jsme chtěli hrát něco hezkého, přitom stačilo to jenom vyhazovat do středního pásma a udržet to. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak bych to asi bral, ale v závěru si myslím, že jsme dnes bod ztratili. Mrzí mě to o to víc, že jsme uhráli čtyřminutové oslabení, kdy jsme je téměř k ničemu nepustili, a ještě Čenda (Čeněk Novák – pozn. red.) chytil trestné střílení. Možná že to bylo i takové uspokojení, že jsme ubránili to oslabení a ustáli nájezd, že se nemůže už nic stát, ale bohužel. Zkrátka hokej se musí hrát pořád naplno až do konce. Mrzí mě to. Druhý bod byl pro nás hrozně důležitý, kdybychom získali jenom jeden bod, tak už by to bylo hodně špatné. Minutový výpadek, kdy jsme dostali tři góly, nás stál bod.“

Autor: red.,h.s.

Radek Kučera - trenér Salith Šumperk    foto:archiv