Provoz na trati mezi Přerovem a Ostravou byl na několik hodin pozastaven

12.05.2024 - Provoz na trati mezi Přerovem a Ostravou byl na několik...

HOKEJ:SK Horácká Slavia Třebíč vs Salith Šumperk 7:1

12. prosince 2013 - 00:14

Draci zápas ztratili v první třetině

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V rámci dalšího kola první hokejové ligy se šumperští hokejisté vydali ve středu 11.prosince o body zápolit na led soupeře, kterému se v této sezóně doma příliš nedaří – do Třebíče.

Svou neúspěšnost před svými fanoušky chtěla Horácká Slavia zlomit hned ve čtvrté minutě zápasu, to poslal Bílé hvězdy do vedení Vondráček. Následně na 2:0 dával Křivohlávek a klub z Vysočiny byl na koni. A ještě nebyl konec, do závěru úvodní části už bylo skóre 4:0 pro Třebíčské!

V podobném rytmu bohužel začala i druhá třetina, na 5:0 domácí odskočili po brance Wasserbauera. K tomu jednu branku přidal před koncem druhé dvacetiminutovky Laš.

Šumperskou bolest dokázal v úvodu závěrečné třetiny zmírnit gólem na 1:6 Marek Haas. Více už ale hostující hráči  nestihli, Třebíč přidala sedmý zásah a bere tři body za výhru o šest branek. K dalšímu klání Salith zajíždí na led Havířova.

Podrobnosti:Třetiny:4:0, 2:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 4. Vondráček (Laš), 6. Křivohlávek (Kadela), 10. Čuřík (Valenta, Dujsík), 16. Vondráček (Nahodil, Laš), 25. Wasserbauer (Bilčík), 40. Laš (Nahodil, Vondráček), 58. Laš (Kaut, Křivohlávek) – 44. Haas (Sedlák, Plášek). Rozhodčí: Trombík – Klein, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1160. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Třebíč:Falter – Dietz, Bilčík, Valenta, Dujsík, Peroutka, Dlapa, Čejka – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Wasserbauer, Kaut, Čech – Přibyl, Kadela

Šumperk:Štůrala (10. Vajner) – Holík, Novotný, Dudáš, Sedlák, Starý, Tesařík, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Červenka, Kucsera, Brunec – Langr, Skoumal, Cink

Ohlasy po zápase:

Radek Kučera – Hokej Šumperk 2003:"Nám vůbec nevyšla první třetina. Soupeř vzletěl, výborně bruslil, kombinoval, střílel góly, měl důraz před bránou. Než jsme se rozkoukali, tak byl ten zápas rozhodnutý. Takže tam asi není co řešit. Potom soupeř už hrál samozřejmě to, co potřeboval. My jsme se víceméně trápili dneska. Takže asi tak. My jsme dneska podali velice špatný výkon a soupeř hrál výborně, hlavně tu první třetinu, a proto to dopadlo, jak to dopadlo."

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: "Samozřejmě respekt ze soupeře je vždycky. Já jsem spíš čekal, kdy se nám otevřou ty stavidla a dáme nějak víc gólů. Protože od začátku sezóny se nám to nepovedlo. Možná trošku v Boleslavi, ale vůbec ne doma. Souhlasím s tím, že jsme měli výborný pohyb. Díky tomu pohybu můžete i kombinovat a samozřejmě jsme se dostávali do šancí a hlavně jsme je proměnili tentokrát. První třetina byla z naší strany odehraná výborně. Se druhou jsem spokojený nebyl. Tam to vypadalo, že všichni nějakým způsobem myslí do útoku, a my to máme založené na kvalitní defenzívě. Tam nás podržel Martin Falter, byla tam spousta nepříjemných puků do ohně. Tam jsme měli kliku, že soupeř nesnížil, protože tam byla řada tečovaných kotoučů, špatně vyřešených situací v obranném pásmu. Hráči to slyšeli. Třetí třetinu si myslím, že jsme hráli už zezadu líp, už jsme hráli tak, jak jsme potřebovali a sice jsme gól dostali, ale myslím si, že jsme i odehráli. Už bylo na hráčích vidět, že hrají důsledně. Co se týče toho zápasu, pro nás to byl důležitý zápas s těžkým soupeřem a zvládli jsme ho, za což jsme rádi."

Autor: red.,hokejsumperk